REKLAMA:

Przedszkolaki z „Szóstki” też kochają pluszowe misie [foto]

edukacja
27.11.2017 r., godz. 11.30
Przedszkolaki z „Szóstki” też kochają pluszowe misie
Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Zambrowie uczciły Dzień Pluszowego Misia. Wysłuchały przedstawienia oraz radośnie bawiły się przy muzyce razem z pluszowymi niedźwiadkami.

Tradycją Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Zambrowie stały się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji dziś, 27 listopada dzieci uczęszczające do grup zlokalizowanych w budynku przy ul. Fabrycznej miały okazję obejrzeć przedstawienie. W bajkową atmosferę wprowadzili wszystkich mali aktorzy z grupy 3-latków, pod opieką Elżbiety Bieńkowskiej i Joanny Dąbrowskiej, oraz 4-latków pod opieką Joanny Traczuk i Anny Mianowskiej. Na scenie pojawiły się skrzaty, duży miś, a nawet mali gitarzyści w kolorowych perukach.

Podczas przedstawienia przedszkolaki wzięły także udział we wspólnej zabawie. Maluchy z przyniesionymi z domów pluszakami tańczyły w rytm muzyki.

Warto dodać, że podobna uroczystość w minionym tygodniu odbyła się także dla grup MP6 zlokalizowanych w budynku Miejskiego Gimnazjum Nr 1.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: