REKLAMA:

Od stycznia wzrośnie cena za dostawę wody w gminie Szumowo [retransmisja]

samorząd
24.11.2017 r., godz. 21.00
Od stycznia wzrośnie cena za dostawę wody w gminie Szumowo
Od nowego roku wzrośnie cena za dostawę wody w gminie Szumowo. Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szumowie podkreśla, że pomimo tego stawki te będą nadal jednymi z niższych w województwie i kraju.

Jedną z ważniejszych uchwał podjętych przez radnych gminy Szumowo podczas dzisiejszej sesji była uchwała dotycząca zatwierdzenia nowych taryf za dostawę wody przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Szumowie.

Od nowego roku cena za dostawę wody wzrośnie z 2,33 zł/m3 netto do 2,42 zł/m3 netto. Ustalona została także podwyżka o 50 gr opłaty abonamentowej, która od 1 stycznia 2018 r. wynosić będzie 3,00 zł netto miesięcznie.

- „Cena wody, w porównaniu z gminami sąsiednimi, jak i większością gmin w województwie podlaskim i w Polsce, jest ceną sporo niższą. Tu, gdzie nie ma dotacji Gminy do metra sześciennego wody, jest ceną najniższą w województwie podlaskim.” - tłumaczył na sesji prezes ZGK w Szumowie Witold Zadroga.

Ponadto radni jednogłośnie przyjęli dziesięć innych projektów uchwał. Dotyczyły one:
:: zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w obrębie Szumowo;
:: budżetu Gminy na 2017 rok;
:: średniej ceny skupu żyta za okres kwartałów poprzedzających IV kwartał 2017 roku przyjętej do wymiaru podatku rolnego na rok 2018;
:: dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego;
:: przekształcenia dotychczasowego Zespołu Szkół w Szumowie w ośmioletnią Szkołę Podstawową w Szumowie;
:: sześcioletniej Szkoły Podstawowej w Srebrnej w ośmioletnią Szkołę Podstawową w Srebrnej;
:: przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej w ośmioletnią Szkołę Podstawową w Pęchratce Polskiej;
:: trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół i placówek oświatowych publicznych i niepublicznych prowadzonych przez inne niż Gmina Szumowo organy oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania;
:: programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami na rok 2018.

Poniżej retransmisja z XXIX sesji Rady Gminy Szumowo.ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: