REKLAMA:

Znajdź się wśród życzliwych [foto]

edukacja
23.11.2017 r., godz. 14.10
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Szkole Podstawowej w Pęchratce Polskiej
Życzliwy uśmiech, miłe słowo, ciepłe spojrzenie. W taki sposób społeczność Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej obchodziła Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest 21 listopada. W tym dniu Szkoła Podstawowa w Pęchratce Polskiej obchodziła to święto. Organizatorami obchodów byli członkowie Szkolnego Koła PCK pod opieką Anny Mioduszewskiej.

Uśmiechy i zainteresowanie wzbudzał „Skrzat Życzliwek”, który od samego rana witał całą społeczność szkolną oraz razem z członkami koła rozdawał plakietki z wizerunkiem uśmiechniętej buźki, a także recepty na uśmiech. Członkowie Szkolnego Koła PCK zachęcali w tym dniu do uśmiechu, miłego słowa i ciepłego spojrzenia. Obchody tego święta były również okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie. W ramach Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej wykonywali „Ordery Życzliwości”, którymi dekorowali innych oraz utworzyli łańcuszek życzliwości.

- „Bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień.” - podsumowuje Anna Mioduszewska, opiekunka Szkolnego Koła PCK w Pęchratce Polskiej.

Warto dodać, że Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień ąwiętowany jest w ponad 180 krajach. Obchodzi się go w bardzo prosty sposób. Wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasami życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Obchody tego święta są również apelem do tych, którzy na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych. Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną mocą.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: