REKLAMA:

Pływalnia nadal nieczynna. Kiedy otwarcie?

inwestycje
21.11.2017 r., godz. 10.30
Szykowaliście już kąpielówki? Jak się okazuje - za szybko. Zaplanowany przez pływalnię termin otwarcia obiektu po gruntownym remoncie nieco się przedłuży. Co prawda prace dobiegły już końca, jednak trzeba jeszcze napuścić, uzdatnić i przebadać wodę. Kto więc zdążył stęsknić się już za kąpielą w chlorowanej wodzie bez konieczności wybierania się do sąsiednich miejscowości, musi uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Za to niebawem pływalnia przeżywać ma drugą młodość.

Pływalnia Miejska „Delfin” w Zambrowie z powodu wartego 3 mln 805 tys. zł remontu jest nieczynna już od 5 miesięcy. Miłośnicy pływania mieli co prawda wrócić do zambrowskiej pływalni 9 października, jednak ze względu na konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac termin zakończenia inwestycji został wydłużony. W wystosowanym 24 października komunikacie pływalnia poinformowała, że uruchomienie obiektu zaplanowano na około 20 listopada, ale już wiadomo, że termin ten zostanie nieco przesunięty.

Jak udało nam się dowiedzieć, prace przy największym remoncie w historii zambrowskiej pływalni zostały już zakończone i zgłoszone do odbioru. Obecnie trwa napełnianie wodą dużego basenu. Gdy niecki będą pełne, woda będzie musiała zostać uzdatniona oraz przebadana pod względem wymogów sanitarnych. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, Pływalnia Miejska „Delfin” będzie mogła zostać ponownie udostępniona.

Niestety dokładnej daty otwarcia pływalni jeszcze nie znamy. W rozmowie z nami burmistrz Kazimierz Dąbrowski zapowiedział, że o szczegółach tej inwestycji będzie mówił na zaplanowanej na 30 listopada konferencji prasowej. Nieoficjalnie mówi się jednak o początku grudnia.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: