REKLAMA:

Dobry występ „żaków” Olimpii w Warszawie

sport
20.11.2017 r., godz. 14.30
Dobry występ „żaków” Olimpii w Warszawie
Cztery zwycięstwa i porażka po rzutach karnych pozwoliły zespołowi "żaków" Olimpii Zambrów (rocznik 2011) zająć trzecie miejsce w turnieju piłki nożnej rozegranym w Warszawie.

Młodzi piłkarze Olimpii Zambrów z grupy „żaków”, prowadzeni przez trenera Przemysława Jastrzębskiego, odnieśli spory sukces. W rozegranym w miniony weekend XIV Turnieju Niepodległości w Warszawie zajęli wysokie trzecie miejsce. Impreza rozgrywana była na dwóch boiskach ze sztuczną, wysoką trawą, które były przykryte dwiema halami pneumatycznymi (tzw. balonami).

Do rywalizacji zgłosiło swój udział łącznie 8 drużyn. Wszystkie zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. W fazie grupowej Olimpia gładko pokonała zespoły FC Mundialisto, Grom Warszawa II i Start Namysłów II, po czym awansowała do półfinału. Tam mierzyła się z ekipą Unii Skierniewice. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Niestety młodzi piłkarze Olimpii w tym elemencie okazali się nieco słabsi i ostatecznie zagrali o III miejsce w turnieju z drużyną Startu Namysłów I. W decydującym spotkaniu zambrowianie bez problemu pokonali rywala 3:0.

Poniżej wyniki wszystkich meczów „żaków” Olimpii:

Spotkania grupowe
:: Olimpia Zambrów - FC Mundialisto 5:0
:: Olimpia Zambrów - Grom Warszawa II 4:0
:: Olimpia Zambrów - Start Namysłów II 5:0

Półfinał
Olimpia Zambrów - Unia Skierniewice 0:0 (Olimpia przegrywa po rzutach karnych)

Mecz o III miejsce
:: Olimpia Zambrów - Start Namysłów I 3:0

Strzelcy bramek dla Olimpii: Michał Dmochowski - 8, Krzysztof Gosk - 3, Piotr Brzóska - 2, Antonii Iwanowski - 2, Filip Stepniak - 1, Emil Flery - 1.

Ostatecznie młodzi piłkarze Olimpii zajęli wysokie III miejsce w turnieju, w dodatku nie tracąc ani jednego gola w całej imprezie! Warto także podkreślić, że zwycięzcy turnieju przegrali z Olimpią w fazie grupowej aż 5:0. Na uwagę zasługuje także fakt, że zawodnik zambrowskiego klubu Piotr Brzóska zwyciężył w konkursie żonglerki, dzięki czemu wygrywał grę Fifa 2018.

Za pośrednictwem naszego portalu trener „żaków” Olimpii Przemysław Jastrzębski wraz z rodzicami dziękują Bankowi Spółdzielczemu w Zambrowie oraz firmie Ostrovit za współfinansowanie wyjazdu na turniej w Warszawie.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: