REKLAMA:

Warsztaty wyplatania z wikliny papierowej [foto]

kultura
20.11.2017 r., godz. 12.30
Mieszkanki gminy Szumowo wzięły udział w dwudniowych warsztatach wyplatania z wikliny papierowej. Efektem nauki pracochłonnej dziedziny rękodzieła artystycznego były różnorodne przedmioty z wikliny papierowej wykonane własnoręcznie przez uczestniczki szkolenia.

Warsztaty wyplatania z wikliny papierowej, zorganizowane przez panie z szumowskiego Koła Dobrej Pani Domu i Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie odbył się w dniach 16-17 listopada w siedzibie GOK w Szumowie. W zajęciach uczestniczyło 16 pań z terenu gminy Szumowo.

Zajęcia poprowadziła Elżbieta Bagińska, która od lat zajmuje się wyplataniem z wikliny papierowej – projektuje i wyplata nowatorskie formy użytkowe, dekoracyjne przedmioty codziennego użytku oraz ozdoby okolicznościowe. W związku z tym, że dla większości uczestniczek było to pierwsze spotkanie z wikliną papierową warsztaty zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich to nauka skręcania papierowych rurek. To zajęcie okazało się trochę bardziej skomplikowane niż by się wydawało, ale sprytne palce mieszkanek gminy Szumowo i cenne wskazówki prowadzącej zajęcia pani Eli dały efekt w postaci ogromnej ilości materiału plecionkarskiego, z którego podczas drugiego dnia zajęć powstały piękne koszyczki i różnej wielkości i kształtu pudełeczka na drobiazgi, które będą ozdobą domów uczestniczek warsztatów.

- „Plecionkarstwo to pracochłonna, ale bardzo efektowna dziedzina rękodzieła artystycznego umożliwiająca wykonanie wielu efektownych, przydatnych w każdym domu przedmiotów użytkowych i ozdobnych bardzo niskim kosztem, dlatego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród mieszkanek naszej gminy.” - podsumowuje Mirosława Gwardiak, instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Zambrowie.

Warto dodać, że dwudniowe warsztaty wyplatania z wikliny papierowej odbyły się w ramach projektu „Kobiece światoprzestrzenie”, dofinansowanego z programu „ Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Działania „ Brama na Bagna”.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: