REKLAMA:

Zmiany personalne w parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika

religia
20.11.2017 r., godz. 11.00
Parafianie najmłodszego zambrowskiego kościoła pw. św. Józefa Rzemieślnika pożegnali ks. Macieja Kiempistę, który po ponad siedmioletniej służbie został przeniesiony przez Biskupa Łomżyńskiego do innej parafii.

20 listopada na mocy dekretu Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego nastąpiły zmiany personalne w parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie. Po ponad siedmioletniej posłudze kapłańskiej w najmłodszej zambrowskiej parafii odchodzi ks. Maciej Kiempista. W związku z tym podczas wczorajszych mszy świętych odbyło się uroczyste pożegnanie wikariusza przez parafian.

Ksiądz Maciej w trakcie ponad siedmioletniej posługi kapłańskiej w parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika prowadził liczne grupy parafialne. Był również pomysłodawcą oraz wykonawcą symbolicznych grobów i żłobków. Po wczorajszych mszach świętych dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe działające w grupach parafialnych składali odchodzącemu księdzu podziękowania, życzenia oraz wręczali kwiaty i drobne upominki. Od dzisiaj ks. Maciej będzie pełnił obowiązki wikariusza w parafii pw. św. Idziego w Wyszkowie.

Nowym wikariuszem w parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie został dzisiaj 26-letni ks. Mateusz Cymek. Ksiądz Mateusz pochodzi z Ostrołęki. Został wyświęcony na kapłana 28 maja 2016 roku przez Biskupa Diecezji Łomżyńskiej Janusza Stepnowskiego. Od 26 sierpnia 2016 roku do wczoraj pełnił służbę w parafii pw. św. Idziego w Wyszkowie, gdzie odpowiadał m.in. za kółka różańcowe oraz kurs przedmałżeński w Wielkim Poście.

Przypominamy, że w bieżącym roku na mocy dekretów Biskupa Łomżyńskiego doszło do zmian personalnych również w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie oraz w parafii pw. św. Anny w Rutkach Kossakach. Z najstarszej zambrowskiej parafii odeszli ks. Łukasz Rybiński (został kapelanem Zakładu Karnego w Czerwonym Borze) oraz ks. Robert Elert (został wikariuszem w parafii pw. Matki Bolesnej Nieustającej Pomocy w Grajewie). W ich miejsca przyszli – neoprezbiter Kamil Nowak (kapłan wyświęcony w tym roku) oraz ks. Grzegorz Stankowski (przyszedł z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży). Natomiast z parafią w Rutkach pożegnał się ks. Artur Rostkowski, którego nowym miejscem posługi jest parafia w Rzekuniu. W jego miejsce przyszedł poprzedni wikariusz parafii w Rzekuniu ks. Krzysztof Krajewski.

Warto dodać, że swoje pierwsze parafie objęli neoprezbiterzy pochodzący z naszego miasta. Ksiądz Krystian Urbanek (parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie) swoją posługę kapłańską rozpoczął w Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce, ks. Mateusz Płotczyk (parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie) trafił do parafii pw. św. Anny w Różanie, zaś ks. Sylwester Godlewski (parafia w Kołakach Kościelnych) do parafii pw. św. Franciszka w Ostrołęce.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: