REKLAMA:

„Jesienne inspiracje na skrzypce” w Cafe Muza [foto]

kultura
19.11.2017 r., godz. 20.00
Młoda, utalentowana zambrowska skrzypaczka zaprezentowała się przed zgromadzoną publicznością podczas koncertu zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie.

Koncert pt. „Jesienne inspiracje na skrzypce” odbył się dzisiejszego wieczoru w kawiarni Cafe Muza w Centrum Kultury w Zambrowie. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowała się młoda zambrowska skrzypaczka Natalia Wojciechowska wraz z akompaniatorem Adamem Januszkiewiczem. 

Natalia Wojciechowska jest uczennicą Miejskiego Gimnazjum Nr 1. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie w klasie skrzypiec. Naukę gry na tym instrumencie kontynuuje w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Łomży. Natalia bierze udział w wielu konkursach na terenie Polski i za granicą, zdobywając liczne nagrody. Warto dodać, że młoda skrzypaczka w tym roku została laureatką stypendium ufundowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

Podczas dzisiejszego recitalu artyści zaprezentowali utwory J. S. Bacha, H. Vieuxtempsa, G.F. Handel, H.Wieniawski. Wśród nich znalazły się m.in.: Sarabanda i Giga partia No 2, Sonata No 3 in F Major cz. I, Polonez Brillante in A Major op. 21, koncert skrzypcowy nr 5 cz. I. Po każdym z utworów publiczność nagradzała muzyków gromkimi brawami. 

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: