REKLAMA:

Rozstrzygnięto konkurs „Dzieci w sieci”

edukacja
17.11.2017 r., godz. 18.30
Rozstrzygnięto konkurs „Dzieci w sieci”
Zagrożenia i korzyści wynikające z serfowania najmłodszych w Internecie były tematem konferencji, którą zorganizowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zambrowie. Była to też okazja do podsumowania konkursu ph. „Dzieci w sieci”.

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Zambrowie została organizatorem konkursu plastycznego „Dzieci w sieci” realizowanego w ramach projektu „Powiat Zambrowski zapobiega uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży”. Adresatami konkursu były dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z powiatu zambrowskiego. Celem akcji było propagowanie właściwych postaw bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zachowań wobec zagrożeń płynących z Internetu.

Przy okazji ogłoszenia wyników tego konkursu w poradni przeprowadzono mini konferencję dotyczącą zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Udział w niej wzięli przedstawiciele władz powiatu, służb mundurowych, dyrektorzy i nauczyciele zambrowskich placówek oświatowych oraz rodzice z dziećmi. Ogółem spotkanie zgromadziło 160 osób.

Starosta Robert Rosiak zapoznał zebranych z założeniami projektu „Powiat Zambrowski zapobiega uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży”, który dofinansowany został w z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”, koordynowanego przez MSWiA. Następnie dyrektor poradni Barbara Grabowska przedstawiła prezentację, dotyczącą działalności Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Zambrowie. Ewa Selerowska przeprowadziła natomiast pogadankę adresowaną do dzieci na temat zagrożeń płynących z sieci, ze szczególnym uwzględnieniem mądrego korzystania z Facebooka. Z kolei Ewelina Konert – psycholog poradni – przygotowała quiz dla najmłodszych uczestników spotkania na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, a Barbara Meksuła- Włodkowska – także psycholog poradni - pokazała, jak ciekawie i pożytecznie można spędzić wolny czas bez włączonego komputera.

Ostatnim punktem programu, na który wszyscy niecierpliwie czekali, było wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego „Dzieci w sieci”. W konkursie wzięły udział przedszkola, szkoły i placówki powiatu zambrowskiego. Łącznie wpłynęło 141 prac.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

Przedszkola:
I - Julia Groszfeld - MP1 w Zambrowie

Szkoły Podstawowe klasa I-III
I - Patrycja Grodzka - SP w Kołakach Kościelnych
II - Iga Domagała - SP4 w Zambrowie
III - Błażej Gniazdowski - Państwowa Szkoła Muzyczna
III - Julia Krutczenko - SP5 w Zambrowie
Wyróżnienie: Szymon Śleszyński - SP 4 Zambrów

Szkoły Podstawowe klasa IV-VII
I - Natalia Wiśniewska - SP w Kołakach Kościelnych
I - Wiktoria Kalinowska - SP5 w Zambrowie
II - Natalia Gołaszewska - SP w Kołakach Kościelnych
III - Paulina Jałbrzykowska - SP w Kołakach Kościelnych
III - Gabriela Szyszka - SP w Porytem Jabłoni
Wyróżnienie: Karol Majewski - SOSW w Długoborzu

Za najlepszą pracę konkursową komisja uznała pracę Urszuli Jaworowskiej z SP 5 w Zambrowie, kl. III.

Wyróżnienia Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej:
:: Aleksandra Rosiak - SP4 w Zambrowie
:: Kamil Żabiński - SP w Kołakach Kościelnych
:: Michał Grabowski - SP4 w Zambrowie
:: Weronika Konarzewska - SP w Kolakach Kościelnych
:: Agnieszka Dąbkowska - SP5 w Zambrowie
:: Nikola Dybowska - SP3 w Zambrowie
:: Zofia Modzelewska - SP w Starym Zakrzewie

Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie zostały wręczone nagrody lub upominki i dyplomy.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: