REKLAMA:

Teren dworca PKS idzie pod młotek [foto]

inwestycje
15.11.2017 r., godz. 15.15
Teren dworca PKS idzie pod młotek
Prawie 30-arowa działka w atrakcyjnej lokalizacji ma być sprzedana. Chodzi o nieruchomość przy ul. Mazowieckiej w Zambrowie, gdzie dziś znajduje się dworzec PKS. Miasto Zambrów wystawiło ten teren na przetarg. Samorząd ma zadbać jednak o to, aby autobusy miały wydzielone miejsca do zatrzymywania.

Miasto Zambrów ogłosiło przetarg na sprzedaż terenu przy ul. Mazowieckiej w centrum miasta, gdzie znajduje się dworzec autobusowy. Chodzi dokładnie o działkę ze składnikami w postaci utwardzenia terenu trylinką, chodników z płyt betonowych i 5 wiat zadaszeń o konstrukcji stalowej stanowiącą własność Miasta o powierzchni 0,2992 ha.

Oferty na zakup tej nieruchomości można składać w Urzędzie Miasta Zambrów do 22 stycznia 2018 roku. Część jawna przetargu dotyczącego terenu zambrowskiego dworca odbędzie się natomiast w obecności oferentów 26 stycznia 2018 roku. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 938 tys. 330 zł. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 80 tys. zł.

Co mogłoby ewentualnie powstać na sprzedawanej działce? Jeszcze nie wiadomo. W ogłoszeniu o przetargu czytamy, że dla przedmiotowej nieruchomości brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i nie była wydana decyzja o warunkach zabudowy. Możliwość zagospodarowania nieruchomości rozstrzygana jest w drodze decyzji ustalającej warunki zabudowy, wydanej na wniosek inwestora.

Gdzie będą zatrzymywały się autobusy?
Władze Zambrowa już planują jednak, jak rozwiązać problem zatrzymywania się autobusów w mieście. Jak udało nam się dowiedzieć, pod uwagę brane jest utworzenie trzech stanowisk na terenie obecnego dworca, w tym jednego skośnego i dwóch równoległych do ul. Mazowieckiej. Mają one powstać po stronie apteki, pomiędzy drogą wewnętrzną z kostki a obecnym stanowiskiem nr 5.

- „W przyszłym roku będziemy remontować ten plac manewrowy. Zrobimy nowe wiaty przystankowe i dojścia z kostki.” - powiedział nam Naczelnik Wydziały Rozwoju Gospodarczego w Urzędzi Miasta Zambrów Włodzimierz Łąka.

Dowiedzieliśmy się również, że Miasto planuje budowę nowego wyjazdu z parkingu przy budynku dworca na ulicę Mazowiecką. Obecnie kierowcy wyjeżdżający z tego terenu, chcąc dostać się na tę ulicę, muszą najpierw skręcić w prawo, podjechać kilka metrów, po czym skręcić w lewo. Po zmianie wyjazd będzie znajdował się na wprost parkingu. Zgodnie z umową zawartą przez samorząd z jedną z lokalnych firm, inwestycja ta ma zostać zrealizowana do 14 czerwca 2018 roku.

Obecnie z nieruchomości wystawionej przez Miasto Zambrów na przetarg korzysta PKS Nova. To spółka, która powstała w styczniu 2017 r. z połączenia pięciu podlaskich spółek PKS podległych samorządowi województwa podlaskiego w: Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Siemiatyczach i Zambrowie.

Warto dodać, że sama spółka PKS Nova także sprzedaje nieruchomości w różnych miejscach w regionie w ramach prowadzonej restrukturyzacji. W ostatnim czasie władze spółki sprzedały dworce w Augustowie i Siemiatyczach, a także nieruchomość w Ciechanowcu.

Z kolei w Białymstoku trwają prace wykończeniowe przy budowie nowego dworca PKS Nova. Stary zburzono. Powstanie tam też galeria handlowa, nowa baza PKS i nowy układ komunikacyjny.

PKS Nova ma ok. 500 autobusów, pracuje tam ok. 950 osób.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: