REKLAMA:

Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki! Niebawem rozpocznie się rejestracja

społeczeństwo
15.11.2017 r., godz. 13.00
40 wolontariuszy pełnoletnich oraz niepełnoletnich wolontariuszy wspomagających odwiedziło 70 rodzin z powiatów zambrowskiego i wysokomazowieckiego. Niebawem ruszy rejestracja darczyńców.

Trwają przygotowania do wielkiego finału 17. edycji ogólnopolskiego projektu „Szlachetna Paczka”. Akcja po raz ósmy przeprowadzona zostanie również w Zambrowie. Tym razem nasz rejon został rozszerzony o sąsiedni powiat – wysokomazowiecki. Liderem rejonu Zambrów/Wysokie Mazowieckie jest Adam Szwajkowski.

W tegorocznej edycji „Szlachetnej Paczki” włączyło 40 wolontariuszy pełnoletnich oraz wspomagających z Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego. Od początku października do połowy listopada odwiedzili oni około 70 rodzin z dwóch powiatów. Aktualnie trwa wprowadzanie zakwalifikowanych rodzin do bazy. Jak udało nam się dowiedzieć, w rejonie Zambrów/Wysokie Mazowieckie paczki mogą trafić do około 40 rodzin.

- „W tym roku skupialiśmy się na osobach szczególnie potrzebujących wsparcia, tam gdzie bieda jest widziana od razu po przekroczeniu pierwszego progu. Na chwilę obecną nie jestem jeszcze w stanie określić dokładnej liczby rodzin, które zostaną włączone do projektu. Aktualnie dane wprowadzane są do komputera i dopiero się okaże, jaka będzie to liczba. Zakładamy, że pomoc dotrze do około 40 rodzin z naszego rejonu.” - powiedział nam Adam Szwajkowski, lider rejonu Zambrów/Wysokie Mazowieckie.

Baza rodzin w potrzebie tegorocznej edycji projektu zostanie otwarta już w najbliższą sobotę, 18 listopada. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl darczyńcy będą mogli wybrać rodzinę, której chcą pomóc.

- „Po otwarciu bazy nadal będziemy pracować nad zgłoszeniami, udzielając informacji potencjalnym darczyńcom, tak żeby jak najlepiej spożytkować tą niewielką ilość czasu, która pozostała do finału.” - dodaje lider rejonu Zambrów/Wysokie Mazowieckie.

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolski projekt krakowskiego Stowarzyszenia WIOSNA, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. 

W ubiegłym roku w ramach Szlachetnej Paczki 27 rodzin z Zambrowa i okolic otrzymało paczki. Znajdowały się tam produkty spożywcze, chemiczne, ubrania, sprzęt AGD oraz meble. Dla dzieci w paczkach znalazły się m.in. przybory szkolne i zabawki. 

Zachęcamy do obejrzenia materiału video z wielkiego finału poprzedniej edycji Szlachetnej Paczki w Zambrowie.BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: