REKLAMA:

Poznaj samego siebie: tajemnice imion. Cykl zajęć bibliotecznych

kultura
14.11.2017 r., godz. 21.00
Poznaj samego siebie: tajemnice imion. Cykl zajęć bibliotecznych
Imiona, zarówno żeńskie, jak i męskie, kryją w sobie wiele niezwykłych tajemnic. Podczas trzech spotkań w Filii MBP starano się je odczarować, a przede wszystkim przedstawić, co się za nimi kryje.

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie zachęca młodych czytelników do poznawania samego siebie za pośrednictwem literatury i książek dostępnych w bibliotece. Cykl spotkań poświęcony samopoznaniu i zgłębianiu własnej tożsamości otworzyła lekcja pod hasłem „Poznaj samego siebie. Tajemnice imion”.

W bibliotece odbyły się trzy spotkania dotyczące tematyki samopoznania: 12 lipca, 22 sierpnia – z udziałem dzieci z OWR Caritas – oraz 14 listopada, z udziałem uczniów szkoły podstawowej w Szczodruchach. Spotkania zachęcały młodych użytkowników biblioteki do sięgania po książki z różnych dziedzin będące dla nich inspiracją do autorefleksji. Podczas zajęć zostały wykorzystane publikacje poświęcone roli, jaką imiona odgrywają w różnych kulturach, ich symbolice i znaczeniu: „Księga imion dla dzieci”, „Księga imion. Tajemnice imion” czy „Imię tobie wybrane. Księga przysłów”.

- „To, jakie imię nosimy, wpływa na to, kim jesteśmy, gdyż u ludzi o tym samym imieniu obserwuje się podobne cechy charakteru. Analiza własnego imienia to pretekst do pracy nad sobą i przyjrzenia się sobie wnikliwiej i dogłębniej. Kim jestem? Co mnie wyróżnia? Nad czym muszę pracować, by doskonalić siebie? W imieniu zapisana jest nasza osobowość, a nawet nasza przyszłość.” - mówi Jolanta Chrostowska-Sufa z Filii MBP w Zambrowie.

Uświadomieniu sobie tej zależności posłużyły, oprócz literatury pomocniczej, gry i zabawy: „Imię – autoprezentacja”, gra w cytaty „Wielcy o imionach”, „Program z mojego imienia”, czyli co znaczy moje imię.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: