REKLAMA:

Narodowe Święto Niepodległości w „Czerwoniaku” [foto]

edukacja
14.11.2017 r., godz. 18.00
Narodowe Święto Niepodległości w „Czerwoniaku”
Społeczność Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie obchodziła dziś Narodowe Święto Niepodległości.

Uroczysty apel w Zespole Szkół Nr 1 w Zambrowie z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się się dzisiaj, 14 listopada. W uroczystości, poza uczniami, nauczycielami i dyrekcją szkoły, udział wziął także Starosta Zambrowski Robert Rosiak.

- „Historia Polski cały czas uczy nas, że wolność, którą mamy, musimy szanować, czcić i pamiętać o tym, że nie jest dana na zawsze. (…) Cały czas musimy myśleć i działać w tym kierunku, żeby przede wszystkim nie osłabiać naszej kochanej ojczyzny, żeby te działania, jakie podejmujemy, nie były kierowane przeciwko niej.” - mówił do młodzieży starosta Robert Rosiak.

W czasie apelu uczniowie „Czerwoniaka” mieli okazję zapoznać się z tragicznymi kartami historii naszego narodu – kolejnymi zaborami, powstaniami, zrywami niepodległościowymi, które ostatecznie doprowadziły do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.

Obok wiadomości historycznych, ukazujących przebieg dramatycznych wydarzeń związanych z utratą przez Polskę niepodległości, znalazły się pieśni patriotyczne, wiersze, a nawet fragment archiwalnego filmu. W przygotowanym montażu słowno-muzycznym udział wzięli uczniowie z klas: 3B LO – Dominik Gosk, Ida Milewska i Zuzanna Ogórkowska, 1 TI - Krystian Dąbrowski oraz 1 TŻ - Ewa Leniewska. Były też solowe występy Julii Tyszko z klasy 1A LO, która pięknie zaśpiewała piosenkę „Wolność” Marka Grechuty, a także Ewy Lipińskiej z klasy 2 LO, która wystąpiła ze znanym utworem patriotycznym pt. „Niepodległa, niepokorna”.

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszej uroczystości w ZS1.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: