REKLAMA:

„Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…” [foto]

policja
13.11.2017 r., godz. 17.30
Te słowa roty ślubowania wypowiedziało 28 nowych policjantów, którzy dołączyli do podlaskiego garnizonu policji. Wśród nich znalazł się również jeden mieszkaniec Zambrowa, który po przebytym szkoleniu wspomoże w codziennej służbie starszych kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. Podczas uroczystości awanse otrzymali również przedstawiciele zambrowskiej straży.

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy do służby w podlaskim garnizonie policji odbyło się dzisiaj, 13 listopada w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Leszek Suski, biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski, Komendant Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, nadinsp. Daniel Kołnierowicz, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku st. bryg. Jarosław Wendt, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie mł. insp. Anna Bajeńska, samorządowcy powiatu zambrowskiego, nauczyciele i młodzież ze szkół z terenu całego powiatu oraz duchowni.

Słowa roty na sztandar policji wypowiedziało 28 młodych adeptów podlaskiej policji, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. Wśród nich znalazł się mieszkaniec Zambrowa – Tomasz Dmochowski. Zanim młodzi policjanci będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich półroczne szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Następnie 18 z nich trafi do Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, po dwóch funkcjonariuszy do jednostek Policji w Łomży, Augustowie, Hajnówce i Wysokiem Mazowieckiem, natomiast po jednym do bielskiej oraz zambrowskiej komendy.

Dzisiejsza uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia awansów, medali i odznaczeń oraz nagród dla podlaskich funkcjonariuszy policji, straży pożarnej oraz straży granicznej. Wśród osób uhonorowanych znalazło się również dwóch przedstawicieli Powiatowej Komendy PSP w Zambrowie. Komendant Powiatowy Maciej Krajewski otrzymał awans z młodszego brygadiera na brygadiera, natomiast kpt. Marcinowi Łubnickiemu przyznano Nagrodę Komendanta Głównego.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: