REKLAMA:

Uwaga! Będzie ślisko!

pogoda
13.11.2017 r., godz. 17.00
Synoptycy ostrzegają przed śliskimi drogami i chodnikami. Zjawisko oblodzenia może powstać wskutek zamarzania padającego i od razu topniejącego dziś od rana śniegu. W nocy temperatura może spaść poniżej 0°C.

Dzisiaj od godziny 20.00, przez całą noc, aż do godzin rannych we wtorek, 14 listopada, synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Wydziału w Białymstoku na terenie województwa podlaskiego prognozują spadek temperatury poniżej zera.

W związku z tym kierowcy i piesi muszą uważać, ponieważ drogi i chodniki miejscami mogą być bardzo śliskie. Spowodowane będzie to zamarzaniem padającego i od razu topniejącego od rana śniegu.

- „Po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, które występowały w dzień przy temperaturze powyżej 0°C prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.” - informuje dyżurny synoptyk Wiesław Winnicki.

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności szczególne na łukach dróg, skrzyżowaniach i parkingach. Nawet najlepsza opona zimowa w kontakcie z lodem nie zapewnia bezpiecznej przyczepności, gdy prędkość jest za wysoka.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: