REKLAMA:

Nietypowe obchody Święta Niepodległości w MP3 [foto]

edukacja
13.11.2017 r., godz. 10.30
Nie jest łatwo wytłumaczyć przedszkolakom, czym były zabory i co oznacza niepodległość - to dla dzieci pojęcia abstrakcyjne i skomplikowane, a więc trudne do zrozumienia. Ważne, by treści historyczne przedstawiać w przystępny i atrakcyjny dla maluchów sposób. Dlatego przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zambrowie świętując odzyskanie przez Polskę niepodległości udały się w radosną podróż po naszej Ojczyźnie.

Na zajęciach w Miejskim Przedszkolu Nr 3 dzieci słuchały legend i opowieści dotyczących historii Ojczyzny, poznawały symbole i barwy  narodowe, kleiły z papieru flagi i kotyliony, razem ze swoimi wychowawczyniami szukały odpowiedzi na pytanie: za co kochamy nasz kraj?

W miniony piątek, 10 listopada wszystkie grupy zebrały się, by udać się w radosną podróż po Polsce „od morza, aż do gór”. Dzieci recytowały wierszyki, tańczyły krakowiaka, budowały Pałac Kultury, miały okazję skosztować góralskich oscypków i toruńskich pierników. Wszyscy radośnie śpiewali: „jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem, kochamy Polskę z całych sił, chcemy byś kochał ją i ty”. Rangi spotkaniu nadały galowe stroje i uroczyste odśpiewanie hymnu.

- „Wszystko, co jest wsparte doświadczeniem i obrazem, co działa na wyobraźnię dziecka i budzi jego emocje ma szansę pozostać w głowach maluchów na dłużej. 11 listopada, to rocznica wielka i poważna, ale możliwa do uczczenia również w radosnym nastroju, zwłaszcza w przedszkolu.” - podsumowuje Magdalena Jasińska z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zambrowie.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: