REKLAMA:

Znamy laureatów konkursu „Bezpieczny Internet”

edukacja
13.11.2017 r., godz. 10.00
53 uczniów z powiatu zambrowskiego wzięło udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie. Jego głównym celem było uświadomienie niebezpieczeństwa i pułapek uzależnień we współczesnym świecie.

Konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet” jest jednym z zadań realizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie projektu pt.: „Powiat Zambrowski zapobiega uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży” w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”. Koordynatorem projektu jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Celem konkursu było zaangażowanie dużej grupy dzieci i młodzieży oraz ich rodziców w działania uświadamiające niebezpieczeństwa i pułapki uzależnień we współczesnym świecie.

Do komisji konkursowej wpłynęły 53 prace w dwóch kategoriach: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. W kategorii gimnazjum w konkursie uczestniczyło 34 uczniów z 6 szkół, natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w konkursie wzięło udział 19 uczniów z 4 szkół. 6 listopada jury po wnikliwej ocenie prac postanowiło nagrodzić 10 uczniów, po 5 z każdej kategorii. Laureatami konkursu zostali:

w kategorii – gimnazjum
:: I miejsce – Dawid Jasionek (Gimnazjum ZSO w Zambrowie)
:: II miejsce – Diana Ostrowska (Szkoła Podstawowa w Kołakach Kościelnych)
:: III miejsce – Aleksandra Bernatowicz (Miejskie Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie)
:: Wyróżnienie – Aleksander Komor (Szkoła Podstawowa w Szumowie)
:: Wyróżnienie – Michał Krajewski (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Długoborzu)

w kategorii – szkoły ponadgimnazjalne
:: I miejsce – Justyna Kołakowska (Zespół Szkół Nr 1 w Zambrowie)
:: II miejsce – Marta Modzelewska (I Liceum Ogólnokształcące w Zambrowie)
:: III miejsce – Marta Kołakowska (Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie)
:: Wyróżnienie – Wiktoria Zimnoch (I Liceum Ogólnokształcące w Zambrowie)
:: Wyróżnienie – Dominika Gromek (Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie)

Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom oraz podziękowań pozostałym uczestnikom konkursu i ich opiekunom nastąpi podczas konferencji na temat: „Uzależnienia behawioralne dzieci i młodzieży – fonoholizm oraz inne związane z cyberprzemocą - sygnały ostrzegawcze i sposoby pomocy”, nad którą patronat objął Łomżyński Biskup Pomocniczy – Tadeusz Bronakowski.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: