REKLAMA:

Patriotycznie w Centrum Kultury [foto]

kultura
12.11.2017 r., godz. 23.00
Patriotycznie w Centrum Kultury
Członkowie Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, uczniowie Miejskiego Gimnazjum Nr 1 oraz młodzież z Teatru Młodego Aktora uroczystym koncertem słowno-muzycznym w Centrum Kultury zakończyli miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Były wiązanki patriotycznych pieśni i recytacje wierszy.

Dziś w Zambrowie odbył się koncert słowno-muzyczny ph. „Ta, co nie zginęła”. Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury. W ten sposób zakończono miejskie obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości.

W czasie niemal godzinnego koncertu publiczność mogła wysłuchać znane pieśni patriotyczne w wykonaniu Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Krzysztofa Witkowskiego oraz chóru z Miejskiego Gimnazjum Nr 1 pod kierunkiem Krystyny Ogrodnik i Tadeusza Stańczyka. W sali widowiskowo-kinowej rozbrzmiały utwory takie jak: „Marsz pierwszej brygady”, „Warszawianka”, „Szara piechota”, „Jak to na wojence było”, „Wojenko, wojenko” czy „Przybyli ułani”.

Występy orkiestry i chóru przeplatane były wierszami patriotycznymi recytowanymi przez aktorów z Teatru Młodego Aktora pod kierunkiem Agnieszki Krasinkiewicz. Młodzież recytowała utwory takie jak: „Hymn do miłości ojczyzny”, „Do narodu”, „Żale sarmaty”, „Reduta Ordona”, „Moja piosnka II”, „Do moich synów” czy „Ta, co nie zginęła”.

Wszystkie zaprezentowane dziś w Centrum Kultury wybrane pieśni i wiersze stanowią zbiór najbardziej reprezentatywnych i popularnych utworów poświęconych walce o niepodległość.

Przypominamy, że główna część miejskich obchodów rocznicy odzyskania niepodległości odbyła się wczoraj (11 listopada). O godzinie 12.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych, dyrektorów, prezesów i przedstawicieli różnych instytucji, delegacji kombatantów, Sybiraków, placówek oświatowych, stowarzyszeń i organizacji funkcjonujących w Zambrowie. Później delegaci przemaszerowali pod Pomnik Powstania Styczniowego, gdzie zostały złożone wieńce i kwiaty.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: