REKLAMA:

II Ogólnopolski Turniej Młodziczek zakończony [foto]

sport
12.11.2017 r., godz. 21.00
II Ogólnopolski Turniej Młodziczek zakończony
Drużyna UKS Czwórka Giżycko zwyciężyła dwudniowy turniej siatkarski, wyprzedzając Nike Ostrołękę i KS BAS Białystok I. Dziewczyny z Rekordu Zambrów uplasowały się na siódmej i jedenastej pozycji.

Dwanaście drużyn młodziczek z Moniek, Białegostoku, Mysiadła, Bielska Podlaskiego, Szepietowa, Giżycka, Ostrołęki, Wyszkowa, Warszawy i Zambrowa rywalizowało w dwudniowym turnieju siatkarskim o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Zambrów zorganizowanym po raz drugi przez Stowarzyszenie Rekord Zambrów z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W pierwszej fazie rozgrywek drużyny podzielono na trzy grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. W zawodach rywalizowały dwie zambrowskie ekipy. Rekord Zambrów I znalazł w grupie B z KS BAS Białystok II, UKS Polonez Wyszków oraz z MOS Wola Warszawa. Kolejna drużyna prowadzona przez Łukasza Kujawę w swojej grupie mierzyła się z UKS Olimpik Mońki, KS BAS Białystok oraz Krótka Mysiadło. W drugiej fazie imprezy dwie najlepsze ekipy z każdej grupy walczyły między sobą o miejsca I-VI, a pozostałe drużyny – o miejsca VII-XII.

Najlepiej w turnieju poradził sobie zespół UKS Czwórka Giżycko. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Nike Ostrołęka, a na najniższym stopniu podium stanęły siatkarki z ekipy KS BAS Białystok I. Młodziczki z Rekordu Zambrów zajęły siódme i jedenaste miejsce w klasyfikacji końcowej. Warto dodać, że o kolejności w turnieju decydowały nie zdobyte punkty, a stosunek setów.

Klasyfikacja końcowa:
I – UKS Czwórka Giżycko
II – Nike Ostrołęka
III – KS BAS Białystok I
IV – Krótka Mysiadło
V – UKS Polonez Wyszków
VI – MOS Wola Warszawa
VII – Rekord Zambrów I
VIII – KS BAS Białystok II
IX – Olimpik Mońki
X – KS Start Szepietowo
XI – Rekord Zambrów II
XII – MOSiR Bielsk Podlaski

Podczas podsumowania turnieju wszystkie drużyny otrzymały z rąk prezesa Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej Dariusza Jaworowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Zambrów Zbigniewa Korzeniowskiego pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Trzy najlepsze ekipy dodatkowo zostały nagrodzone pucharami i medalami. Wręczono także nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek, którymi zostały: Weronika Wojtkowska (KS BAS Białystok I), Weronika Poczynek (UKS Czwórka Giżycko) oraz Amelia Napiórkowska (Nike Ostrołęka). Ponadto wyróżniona została zawodniczka Rekordu Zambrów Zuzanna Tymosiak, która została wybrana przez firmę Linguo, fundującą zambrowskiej siatkarce półroczny kurs języka angielskiego.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: