REKLAMA:

Strażacy modlili się o zdrowie i błogosławieństwo [foto]

straż
12.11.2017 r., godz. 18.00
Podziękowania za opatrzność bożą i szczęśliwe powroty z akcji, prośby o dalsze łaski Boże za wstawiennictwem św. Floriana oraz modlitwa za dusze zmarłych strażaków z terenu całego powiatu zambrowskiego. W takich intencjach odprawiona została uroczysta msza św. w kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie z udziałem strażaków z terenu całego powiatu oraz władz samorządowych.

Po raz dwunasty w kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie odprawiona została uroczysta msza św. w intencji strażaków z terenu całego powiatu zambrowskiego. W uroczystości udział wzięły władze samorządowe powiatu zambrowskiego, miasta Zambrów oraz gmin Zambrów, Kołaki Kościelne i Rutki, komendanci i strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie oraz komendanci, prezesi i strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego powiatu, władze powiatowe i gminne Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP (ZOSP RP) oraz rodziny strażaków.

Rangę mszy, która tradycyjnie odprawiana jest w drugą niedzielę listopada, podnosi udział pocztów sztandarowych: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie, Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zambrowie, oddziałów gminnych ZOSP RP oraz jednostek OSP.

Dzisiejsza msza miała być wyrazem podziękowania ze strony strażaków i ich rodzin za opatrzność bożą i szczęśliwe powroty z akcji oraz modlitwą o zdrowie, błogosławieństwo i dalsze łaski. Strażacy modlili się też za dusze zmarłych kolegów.

- „Straż pożarna służy człowiekowi, Ojczyźnie i Bogu. Straż pożarna staje w obronie człowieka, jego bogactwa, dobytku i jego mienia. Staje w szeregu służących człowiekowi zagrożonemu przez różne żywioły, kataklizmy, nieszczęścia. Tam zawsze pierwsi jadą strażacy, narażając nawet swoje życie, zdrowie, ale ratują, bo otrzymali sygnał z prośbą o pomoc.” – mówił podczas homilii proboszcz parafii ks. prałat Marian Olszewski.

Oprawę muzyczną liturgii zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Zambrowie.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: