REKLAMA:

Stare motocykle wjechały do RIH [foto]

kultura
11.11.2017 r., godz. 09.30
Wystawa starych motocykli w RIH, 10.11.2017 r.
Jeszcze przez trzy tygodnie można oglądać w Regionalnej Izbie Historycznej wystawę starych motocykli ze zbiorów Zygmunta Wszeborowskiego, zambrowskiego pasjonata motoryzacji.

Zygmunt Wszeborowski od zawsze interesuje się motoryzacją. Poza zabytkowymi autami w swoich zbiorach posiada też sporą kolekcję motocykli. Dziesięć z nich od wczoraj można zobaczyć w Regionalnej Izbie Historycznej przy al. Wojska Polskiego 25 w Zambrowie.

- „Od paru lat organizowany jest w Izbie cykl wystaw pt. „Kolekcjonerzy”, gdzie prezentowane są bardzo różne kolekcje. Mieliśmy wystawę polskich militariów, potem wystawę kolekcji monet. A teraz Pan Zygmunt pozwolił nam pokazać swoje motocykle.” – powiedział nam organizator imprezy Jarosław Strenkowski z Regionalnej Izby Historycznej.

Na otwartej wczoraj wystawie wyeksponowanych zostało 7 motocykli z lat 50-60 oraz 3 motorowery pamiętające lata 70. ubiegłego wieku. Najstarszym egzemplarzem jest SIMSON AWO 425 z 1956 roku. Wszystkie pojazdy z kolekcji zostały odrestaurowane i nadają się do użytkowania na trasie, choć - jak mówi ich właściciel - nie osiągną zawrotnych prędkości.

Pasjonatów motoryzacji jeszcze przez trzy tygodnie zapraszamy do oglądania wystawy w Regionalnej Izbie Historycznej przy al. Wojska Polskiego 25 w Zambrowie.

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: