REKLAMA:

„Niepodległa” w Regionalnej Izbie Historycznej [foto]

kultura
09.11.2017 r., godz. 22.00
„Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”, „Piechota”, „Bogurodzica”. Te i inne pieśni patriotyczne rozbrzmiały w Regionalne Izbie Historycznej w ramach przypadającej w tym roku 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wyjątkowy koncert pt. „Niepodległa” z okazji zbliżającej się 99. rocznicy odzyskania niepodległości odbył się dzisiaj, 9 listopada w siedzibie Regionalnej Izby Historycznej w Zambrowie. W spotkaniu patriotycznym wzięło udział ponad 40 mieszkańców Zambrowa i okolic.

Przed zebraną publicznością zaprezentował się łomżyński zespół Bioacoustic. Muzycy w trakcie koncertu wykonali szereg znanych utworów wojskowych, a także patriotycznych. Usłyszeć można było m.in.: „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”, „Piechota”, „Hej, hej, ułani...”, „Pierwsza brygada”. Nie zabrakło również „Mazurka Dąbrowskiego”, Bogurodzicy”, oraz „Roty”. Występowi towarzyszyła specjalnie przygotowana prezentacja.

- „W sobotę będziemy obchodzić 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Zdradzę, że pomysł muzycznych spotkań patriotycznych nie jest moim pomysłem, lecz mojej żony. (…) Nie można mówić o niepodległości nie wspominając o wojsku. Nie można być pewnym niepodległego bytu nie mając silnej armii, dlatego wiele slajdów poświęconych jest właśnie wojsku. Również w zespole Bioacoustic będzie wiele wojskowych starych pieśni.” - powiedział Jarosław Strenkowski, pracownik Regionalnej Izby Historycznej.

Warto dodać, że do wspólnego śpiewania chętnie włączyli się przybyli mieszkańcy. Dzięki temu dzisiejszy koncert przebiegł w wyjątkowej atmosferze.BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: