REKLAMA:

Powiatowe obchody Święta Niepodległości [foto]

samorząd
09.11.2017 r., godz. 17.40
Powiatowe obchody Święta Niepodległości 2017, 09.11.2017 r.
Przemówienia gości, patriotyczne wiersze i pieśni. Tak przebiegały powiatowe obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

11 listopada będziemy obchodzili 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dwa dni wcześniej odbyły się powiatowe obchody tego święta. Udział w niej wzięli samorządowcy wojewódzcy, powiatowi, miejscy i gminni, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji powiatowych, a także nauczyciele i delegacje uczniowskie zambrowskich szkół średnich.

Powiatowe obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się na cmentarzu parafialnym, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego, przybyłe na uroczystość delegacje złożyły wieńce na mogile powstańców styczniowych.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu głos zabrał Starosta Zambrowski Robert Rosiak, który przywitał zaproszonych gości i odniósł się do zbliżającego się święta.

- „W dniu dzisiejszym wsłuchując się w tragiczne losy milionów Polek i Polaków musimy pamiętać o tych bohaterach. Aby ich śmierć nie poszła na marne, każdego dnia musimy czynić wszystko, by swoją pracą wzmacniać Polskę bez względu na poglądy i wyznania. Nie czyńmy Polski słabszej i bezbronnej. Twórzmy Polskę silną i bezpieczną. Chwała bohaterom, którzy oddali życie za ojczyznę, za wolną Polskę!” - mówił Starosta Zambrowski Robert Rosiak.

W drugiej części apelu, w montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez Elżbietę Chmielewską, Bożenę Rykaczewską oraz Katarzynę Nita-Murawską, zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Młodzież przedstawiła zarówno wiersze, jak i pieśni o tematyce patriotycznej.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: