REKLAMA:

Co? Gdzie? Kiedy? - imprezy kulturalne i sportowe na najbliższe dni

zapowiedzi - repertuar
08.11.2017 r., godz. 14.40
Koncerty i uroczystości patriotyczne, ogólnopolski turniej siatkówki, msza święta w intencji strażaków - to tylko niektóre wydarzenia, jakie czekają na mieszkańców Zambrowa i okolic. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalną i sportową na najbliższe dni.

WYDARZENIA KULTURALNE


9 listopada (czwartek)
Koncert pt. „Niepodległa” w wykonaniu zespołu Bioacoustic odbędzie się w siedzibie Regionalnej Izby Historycznej przy alei Wojska Polskiego 25 w Zambrowie. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

***


9 listopada (czwartek)
Koncert Muzyki Polskiej w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległościowy. Na scenie w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży wystąpią: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Jan Miłosz Zarzycki (dyrygent), Agnieszka Makówka (sopran), Krzysztof Marciniak (tenor). W programie m.in.: S. Moniuszko, F. Chopina, R.Twarowskiego. Podczas koncertu nastąpi prawykonanie "Melodii Kurpiowskich" Romualda Twarowskiego. Początek o godz. 18:30. Wstęp wolny.

***


10 listopada (piątek)
Koncert słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zambrowie oraz Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie. Początek o godz. 18:00 w sali koncertowej PSM przy alei Wojska Polskiego 4 w Zambrowie.

***


10 listopada (piątek)
Wystawa z cyklu „Kolekcjonerzy”. Na ekspozycji w siedzibie Regionalnej Izby Historycznej przy alei Wojska Polskiego 25 w Zambrowie znajdą się motocykle ze zbiorów Zygmunta Wszeborowskiego. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

***


10 listopada (piątek)
Warsztaty haftów krzyżykowych organizowanych w ramach klubu „Robótki pod biblioteką”. Zapisy podczas piątkowego spotkania, które rozpocznie się o godz. 15:00 w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy alei Wojska Polskiego 25 w Zambrowie. Ilość miejsc ograniczona.

***


12 listopada (niedziela)
Koncert słowno-muzyczny „Ta, co nie zginęła” z okazji Odzyskania Niepodległości w wykonaniu aktorów Teatru Młodego Aktora i Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Początek o godz. 16:00 w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury w Zambrowie. Wstęp wolny.

WYDARZENIA SPORTOWE


11 listopada (sobota)
V Gminny Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości. Turniej zostanie rozegrany w kategorii OPEN. Początek o godz. 10:00 w Domu Kultury w Rutkach-Kossakach.

***


11-12 listopada (sobota-niedziela)
II Ogólnopolski Turniej Młodziczek z okazji Dnia Niepodległości o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Zambrów. Mecze rozgrywane będą w hali przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie. Oficjalne rozpoczęcie w sobotę o godz. 10:00, natomiast zakończenie – w niedzielę około godz. 14:00 – 15:00. Zachęcamy do kibicowania młodym siatkarkom z Zambrowa. Wstęp na trybuny wolny.
***


12 listopada (niedziela)
Ogólnopolski Turniej Rodzinny w Karate Kyokushin z okazji Dnia Niepodległości. Impreza odbędzie się w hali przy Zespole Szkół Nr 1 w Zambrowie. Zaplanowane kategorie: kumite dla dzieci, młodzieży i seniorów oraz Kata Team Rodzinny. Oficjalne rozpoczęcie o godz. 13.30. Zachęcamy do kibicowania. Wstęp na trybuny wolny.

POZOSTAŁE WYDARZENIA


9 listopada (czwartek)
Powiatowe obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Rozpoczęcie o godz. 11:30 na cmentarzu parafialnym, gdzie na mogile powstańców styczniowych zostaną złożone wieńce. Druga część uroczystości zaplanowana została w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

***


11 listopada (sobota)
Miejskie obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Rozpoczną się one mszą świętą w intencji Ojczyzny o godz. 12:00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Następnie odbędzie się przemarsz pod pomnik Powstania Styczniowego na placu Sikorskiego w Zambrowie, gdzie zaplanowane zostały przemówienia okolicznościowe oraz składanie wieńców i kwiatów przez przybyłe delegacje.

***


12 listopada (niedziela)
Msza święta w intencji strażaków, ich rodzin oraz darczyńców z terenu powiatu zambrowskiego. Eucharystia sprawowana będzie o godz. 12:00 w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie.
BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: