REKLAMA:

Kolejne utrudnienia w ruchu na osiedlu Północ [foto]

inwestycje
08.11.2017 r., godz. 15.20
Od miesiąca na osiedlu Północ mieszkańcy borykają się z utrudnieniami w ruchu. Związane są one z dobiegającym końca remontem drogi osiedlowej przy ul. Bema. Dodatkowo dzisiaj na tym samym osiedlu rozpoczęła się kolejna inwestycja mająca na celu wymianę nawierzchni jezdni asfaltowej.

Zambrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła dzisiaj, 8 listopada kolejny remont nawierzchni jezdni na osiedlu Północ. Chodzi o drogę osiedlową znajdującą się przy ul. Białostockiej za budynkiem nr 31.

Remontem objęty został odcinek od strony ulicy Bema do połowy drogi za blokiem Białostocka 31. W ramach prac zostanie wymieniona nawierzchnia asfaltowa drogi i parkingów na nawierzchnię z kostki brukowej. Jak udało nam się dowiedzieć, jest to pierwszy etap renowacji tej drogi.

- „Remont tej drogi będzie podzielony na dwie części. W tym roku zrealizujemy pierwszy etap, natomiast drugi zostanie wykonany w następnym roku.” - powiedział nam prezes Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Zbigniew Korzeniowski

W związku z prowadzonymi pracami mieszkańcy osiedla muszą liczyć się z utrudnieniami. Remont, prowadzony przez PHU SKORPI Dariusz Łada, powinien zakończyć się do końca listopada. Jeżeli będą sprzyjające warunki atmosferyczne, inwestycja ta może zostać zrealizowana w krótszym czasie. Koszt remontu pierwszego odcinka wyniesie około 60 tys. zł.

Przypominamy, że jest to kolejna w tym roku inwestycja Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej dotycząca remontu nawierzchni dróg osiedlowych. Od 10 października trwają prace na sąsiedniej drodze - pomiędzy blokami Bema 1, 3, 5 i 7. Inwestycja ta pomału dobiega końca. W ramach prac wymieniono nawierzchnię jezdni i parkingów na kostkę brukową. Dodatkowo została poszerzona jezdnia, a dla zwiększenia bezpieczeństwa wykonano dwa progi zwalniające. Mieszkańcy mogą już korzystać z całego parkingu, jednak wjazd od strony głównej ul. Bema jest jeszcze zamknięty. Jak informuje nas prezes ZSM Zbigniew Korzeniowski, spowodowane jest to pracami wykończeniowymi, które prawdopodobnie zakończą się w tym tygodniu.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: