REKLAMA:

Bajkowy dzień w SP3

edukacja
08.11.2017 r., godz. 11.00
Bajkowy dzień w SP3
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie jednej z klas trzecich w SP3 uczcili to święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Uczestniczyli też w ciekawym spotkaniu z lokalną bajkopisarką Bożenną Adamkiewicz.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Z tej okazji uczniowie klasy IIIA ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie, pod opieką wychowawczyni Reginy Marciniak, wzięli udział w zabawie w bajkową krainę.

Dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów z bajek. Można było spotkać Czerwonego Kapturka, kota w butach, królewnę Śnieżkę, złego wilka, pirata czy myszkę Miki. Uczniowie zaprezentowali swój bajkowy strój oraz rekwizyty, które go uzupełniały. Opowiadały, dlaczego wybrały tę postać. Wszystkie przebrania były piękne, ale największe zainteresowanie zdobył zły wilk, w którego wcielił się Staś Olszewski i to on zdobył I miejsce.

Tego dnia na uczniów czekała miła niespodzianka, a mianowicie spotkanie z autorką książek dla dzieci - Bożenną Adamkiewicz. Pisarka opowiedziała o swojej twórczości. Zaprezentowała książeczki z cyklu „Bajki w kieszonce” i przeczytała kilka bajek. Trzecioklasiści chętnie brali udział w przygotowanych zabawach. Wykazali się znajomością wielu tytułów bajek i bujną wyobraźnią przy zbiorowym układaniu nowej bajki. Wiele radości sprawiła im możliwość kupienia książeczek wraz z dedykacją pisarki.

Tak spędzony dzień, to nie była dla dzieci tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Poprzez bajki i baśnie najmłodsi uczą się dokonywania wyboru i utrwalają dobre postawy.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: