REKLAMA:

„Czwórka” po raz trzeci na europejskim podium

edukacja
06.11.2017 r., godz. 22.50
Projekt „Green Missions” realizowany przez Szkołę Podstawową Nr 4 w Zambrowie został wyróżniony podczas trzydniowej konferencji zorganizowanej na Malcie.

Trzydniowa konferencja ph. „Turning Inclusion into Action”, połączona z rozdaniem europejskich nagród eTwinning 2017, odbyła się w dniach 26-28 października na Malcie. W licznych wykładach i warsztatach uczestniczyło około 650 osób: nauczycieli, przedstawicieli Biur Kontaktowych programu eTwinning oraz Ministerstw Edukacji z całej Europy. Wśród zaproszonych gości znalazły się również nauczycielki ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie.

Podczas pierwszego dnia konferencji, 26 października odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Laureatem konkursu Europejskie Nagrody eTwinning 2017 w kategorii anglojęzycznej został projekt „Green Missions” realizowany przez nauczycielki ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie: Barbarę Głuszcz (koordynator projektu, nauczycielka języka angielskiego) we współpracy z Dorotą Zimacką (nauczycielka przyrody i biologii) i Agatą Czarniakowską (nauczycielka matematyki).

- „Za sukcesem projektu stoją uczniowie klas IV-VI zrzeszeni w szkolnym klubie Europejski Krąg. Dzięki ich zaangażowaniu i kreatywności szkoła zyskała uznanie międzynarodowego jury.” - powiedziała nam Barbara Głuszcz, koordynatorka projektu „Green Missions”.

Kolejne dni wypełnione były warsztatami o zróżnicowanej tematyce: od kodowania po cyberbullying i edukację włączającą. Dzięki konferencji pedagodzy wzbogacili swój warsztat pracy o nowatorskie rozwiązania. Ponadto dzielili się swoimi pomysłami i metodami pracy.

- „Konferencja była też okazją do spotkania się nauczycieli z różnych krajów realizujących wspólnie międzynarodowe projekty. Nawiązane zostały też nowe znajomości, które wkrótce zaowocują kolejnymi przedsięwzięciami.” - podsumowuje Barbara Głuszcz, nauczyciel angielskiego w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie.

Warto dodać, że była to już trzecia europejska nagroda, która przypadła Szkole Podstawowej nr 4 za projekty eTwinning. W roku 2012 projekt "ICT, You & Me" zdobył II miejsce w Europie w kategorii wiekowej 12- 15 lat, zaś w 2014 projektowi "LYPS - Let Your Passion Shine" przyznano I miejsce w kategorii wiekowej 4-11 lat oraz tytuł najlepszego projektu Europy wybranego spośród wszystkich kategorii. Realizowane przez szkołę projekty zdobyły też 6 tytułów laureata ogólnopolskiego konkursu Nasz Projekt eTwinning (pięć razy pierwsze miejsce, raz trzecie). W uznaniu zasług dla rozwoju programu eTwinning Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji przyznała szkole tytuł Top School of the Decade in Poland (Najlepsza Szkoła Dekady w Polsce). We wrześniu 2017 r. szkoła odebrała też prestiżową nagrodę za zwycięstwo w konkursie European Language Label za projekt "English Learning Friends" (ELF).

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: