REKLAMA:

Nie będzie pieniędzy ze współpracy transgranicznej?

samorząd
06.11.2017 r., godz. 23.00
Trzy projekty samorządów z powiatu zambrowskiego, ubiegające się o granty w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina, znalazły się na liście rezerwowej.

Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 to konkurs, w którym partnerzy z Polski, Białorusi i Ukrainy mogli ubiegać się o dotacje z Funduszu Europejskiego. Jego głównymi celami jest promocja kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego, poprawa dostępności regionów oraz sieci i systemów komunikacyjnych, wyzwania w obszarze bezpieczeństwa i ochrony oraz promocja zarządzania granicami. W programie udział wzięły samorządy i instytucje z powiatu zambrowskiego. Wśród nich znalazły się: Miasto Zambrów i Gmina Szumowo (CT Dziedzictwo) oraz Powiat Zambrowski, Gmina Rutki Kossaki, Gmina Kołaki Kościelne oraz Szpital Powiatowy w Zambrowie (CT Bezpieczeństwo).

W październiku podczas posiedzenia w Mińsku na Białorusi Wspólny Komitet Monitorujący zatwierdził wyniki pierwszego naboru wniosków złożonych w ramach celu tematycznego Dziedzictwo i zadecydował o przyznaniu dofinansowania 17 projektom z puli 146. Komitet podjął jednocześnie decyzję o utworzeniu listy rezerwowej, na której znalazły się 64 projekty. Wśród nich niestety znalazły się dwa projekty przygotowane przez Miasto Zambrów oraz jeden projekt złożony przez Gminę Szumowo.

Przypominamy, że Miasto Zambrów do konkursu przystępowało razem z partnerem – samorządem miasta Skidel (Białoruś). Pierwszy projekt samorządu miejskiego dotyczył budowy ścieżki rowerowej od Zambrowa do Czerwonego Boru, która przebiegałaby po torach kolejowych leżących na terenie Gminy Zambrów. Drugim z pomysłów Miasta Zambrów była budowa amfiteatru między budynkami zambrowskiego Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Samorząd z Białorusi również planował wykonanie ścieżki rowerowej oraz remontu jednego z domów kultury. Niestety wniosek dotyczący amfiteatru zajął 15. miejsce na liście rezerwowych, natomiast budowa ścieżki rowerowej – 30.

Gmina Szumowo w swoim projekcie wnioskowała o odrestaurowanie starej szkoły w Srebrnym Borku wraz z utworzeniem pola karawaningowego. Partnerem współpracy transgranicznej była gmina z Ukrainy. Projekt ostatecznie zajął 52. miejsce na liście rezerwowej.

Na informację dotyczącą złożonych wniosków oczekują jeszcze Powiat Zambrowski, Gmina Rutki, Gmina Kołaki Kościelne oraz Szpital Powiatowy w Zambrowie. Ich projekty zostały złożone w ramach celu towarzyszącego Bezpieczeństwo, którego rozstrzygnięcie zaplanowano na koniec marca 2018 roku.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: