REKLAMA:

Nazwa ul. Podedworengo zostanie zmieniona? Zaproponuj nową!

samorząd
06.11.2017 r., godz. 15.50
Jak będzie się nazywać dotychczasowa ulica Bolesława Podedwornego w Zambrowie? Zgłoś swoją propozycję burmistrzowi!

Zdaniem Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej ul. Bolesława Podedwornego w Zambrowie jest niezgodna z zapisami art. 1. ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 roku o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego. Jednym z zapisów tzw. ustawy dekomunizacyjnej jest obowiązek nałożony na władze samorządowe, aby zmienić nazwy m.in. budowli, ulic, mostów i placów upamiętniające osoby, organizacje wydarzenia lub daty symbolizujące te ustroje.

Przypomnijmy, że samorządy miały czas na zmiany nazw ulic do 2 września br. Jak się okazało część samorządów z województwa podlaskiego, w tym Miasto Zambrów i Gmina Szumowo, nie podjęło się zmian nazw ulic. W związku z tym do 2 grudnia Wojewoda Podlaski ma prawo wydać zarządzenie zastępcze o zmianę nazwy ulic.

Jak się okazje, w związku z koniecznością wydania przez Wojewodę Podlaskiego zarządzenia zastępczego w sprawie nadania nowej nazwy obecnej ulicy Bolesława Podedwornego w Zambrowie, wojewoda zwrócił się do samorządu Miasta z prośbą o ewentualne wskazanie nowej nazwy. W związku z tym Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski postanowił wyjść z tym do mieszkańców Zambrowa, aby poznać ich propozycje dotyczące nowej nazwy ulicy.

Swoje pomysły mieszkańcy mogą przesyłać na adres mailowy: głosowanie@zambrow.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Biuro Promocji, Urząd Miasta Zambrów, ul. Fabryczna 3, 18-300 Zambrów z dopiskiem: nazwa ulicy. Propozycję można wysyłać do 17 listopada 2017 roku.

Przypominamy, że decyzję o nadaniu nazwy zambrowskim ulicom podejmuje Rada Miasta Zambrów. Możliwe więc, że nowa nazwa obecnej ulicy Podedwornego zostanie nadana już podczas listopadowej sesji radnych.

Osoby mieszkające przy ulicy Podedworengo w związku ze zmianą nazwy ulicy w ramach ustawy o dekomunizacji nie będą musieli wymieniać dokumentów osobistych, prawa jazdy, dowodów rejestracyjnych pojazdów czy innych dokumentów zawierających dotychczasową nazwę. Dokumenty te będą ważne dopóki nie upłynie ich termin ważności. Gwarantuje im to artykuł 5. ustawy, który mówi, że zmiana nazwy ulicy dokonana na podstawie ustawy nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową.

Warto dodać, że mieszkańcy obecnej ul. Podedwornego nie poniosą również kosztów za zamiany wprowadzone w księgach wieczystych, rejestrach ewidencjach i pismach urzędowych. Ponadto nie ma obaw, że zmiana ulicy będzie powodowała problem z dostarczeniem korespondencji pod dotychczasowy adres. Jedyne koszty, jakie poniosą osoby mieszkające przy tej ulicy będą związane z wymianą tablic na ich domach.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: