REKLAMA:

Nowe place zabaw w gminie Szumowo [foto]

inwestycje
06.11.2017 r., godz. 13.30
Najmłodsi mieszkańcy trzech wsi w gminie Szumowo doczekali się nowych placów zabaw. Jeden z nich ufundowany został przez firmę Nivea.

W tegorocznych inwestycjach Gmina Szumowo nie zapomniała o swoich najmłodszych mieszkańcach. Chodzi o nowe place zabaw, które powstały w dwóch miejscowościach na terenie gminy - w Żabikowie Rządowym i Kaczynku.

Zgodnie z projektami na placach znalazły się zestawy ze zjeżdżalniami, huśtawki podwójne, bujaki sprężynowe pojedyncze i podwójne, piaskownica, ławeczki i kilka innych elementów, które na pewno nie pozwolą dzieciom na nudę. Elementy konstrukcyjne wykonano w większości z drewna i stali wykończonych przy użyciu innych materiałów, co znacznie poprawia warunki bezpieczeństwa podczas „harców” maluchów. Część z tych palców wzbogacona została o altanki, a także urządzenia do ćwiczeń dla dorosłych.

- „Każdy plac zabaw nie tylko podnosi poziom aktywności ruchowej naszych najmłodszych pociech, ale również umożliwia aktywne spędzenie wolnego czasu całym rodzinom. Rozumiejąc znaczenie bezpiecznego sportu, gmina promuje i wspiera aktywny styl życia swoich mieszkańców.” - powiedział Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman.

Z nowego placu zabaw mogą korzystać również dzieci z Łętownicy. W tym przypadku budowa placu została ufundowana przez firmę Nivea w ramach konkursu „Podwórko Talentów Nivea”. Miejscowość Łętownica, dzięki zaangażowaniu mieszkańców gminy Szumowo i okolic, zajęła 16. miejsce w konkursie. Jest to ogromny sukces, ponieważ o budowę podwórka starało się kilkaset miejscowości z całej Polski.
BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: