REKLAMA:

Konkurs w 200. rocznicę śmierci patrona Miejskiego Gimnazjum Nr 1

edukacja
31.10.2017 r., godz. 18.00
Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki, w związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą jego śmierci. Z tej okazji w Miejskim Gimnazjum Nr 1, którego patronem jest ten właśnie bohater nardowy, przeprowadzono Szkolny Konkurs o Tadeuszu Kościuszce. Uczestniczyli w nim wszyscy gimnazjaliści.

15 października tego roku minęło 200 lat od śmierci Tadeusza Kościuszki, bohatera Polski i Stanów Zjednoczonych, który zasłużył się w wojnie o niepodległość USA oraz poprowadził Naród przeciwko zaborcom w Insurekcji 1794 roku.

Sejm i Senat Rzeczypospolitej podjął uchwałę, że rok 2017 będzie Rokiem Kościuszki w Polsce. Konferencja Generalna UNESCO (Organizacji Narodów Zjednoczonych dla Wychowania, Nauki i Kultury) zdecydowała się objąć swym patronatem obchody kościuszkowskie, jakie w tym roku będą się odbywać w Polsce i na całym świecie.

W obchody te włączyła się także społeczność Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie, którego patronem jest właśnie Tadeusz Kościuszko. Z okazji 200. rocznicy śmierci patrona szkoły, w placówce odbyły się eliminacje klasowe Szkolnego Konkursu o Tadeuszu Kościuszce. W eliminacjach wzięło udział 251 uczniów ze wszystkich klas.

Zwycięzcami eliminacji w poszczególnych klasach zostali:
:: Filip Loba – kl. 3A
:: Anastazja Piórkowska – kl. 3B
:: Paweł Godlewski – kl. 3C
:: Radosław Zalewski – kl. 3D
:: Maciej Krajewski – kl. 3E
:: Hubert Łubnicki – kl. 3F
:: Kamil Ważyński – kl. 3G
:: Kacper Liżewski – kl. 2A
:: Rafał Krajewski – kl. 2B
:: Kinga Kulesza – kl. 2C
:: Maciej Bączyk – kl. 2D
:: Arkadiusz Kalinowski – kl. 2E
:: Hubert Stencel – kl. 2F

Wczoraj (30 października) w MG1 odbył się finał szkolny tego konkursu. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 52 zadań zamkniętych i otwartych o różnym stopniu trudności. Do konkursu przystąpili wszyscy zwycięzcy eliminacji klasowych. Ostatecznie zwyciezcami zostali:
:: I miejsce - Rafał Krajewski z klasy 2B i Maciej Bączyk z klasy 2D (obaj zdobyli po 52 punkty)
:: II miejsce - Anastazja Piórkowska z klasy 3B (46 punktów)
:: III miejsce - Filip Loba z klasy 3A (43 punkty)

Gimnazjaliści, którzy wykazali się największą wiedzą dotyczącą Tadeusza Kościuszki, otrzymali pamiatkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!Tadeusz Kościuszko zajmuje szczególne miejsce w panteonie narodowych bohaterów. Jest symbolem wolności i wzorem patrioty. Kościuszko uosabiał najlepsze wartości: tolerancję i równość, a Thomas Jefferson, jeden z autorów amerykańskiej Deklaracji Niepodległości nazwał go najprawdziwszym synem wolności, oddając mu hołd w związku z jego działalnością w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: