REKLAMA:

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Łomżyńskiej świętowało jubileusz

religia
31.10.2017 r., godz. 15.00
Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Łomżyńskiej dziękowali Bogu za 25 lat działalności. Uroczystość jubileuszowa została zorganizowana w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

Uroczyste obchody 25. rocznicy utworzenia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Łomżyńskiej odbyły się w minioną niedzielę, 29 października w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie. W uroczystościach wzięli udział członkowie stowarzyszenia z całej diecezji.

Jubileusz rozpoczął się mszą świętą dziękczynną pod przewodnictwem biskupa seniora Stanisława Stefanka. Oprawę muzyczną zapewnił oratoryjny zespół muzyczny Na Cały Głos z Pelplina. Na zakończenie mszy głos zabrał prezes stowarzyszenia Edward Odojewski, który złożył jubileuszowe podziękowania.

- „Dzisiejsza uroczystość to srebrne wesele, które pozwala nam czuć się jakby w realiach ewangelicznego wesela w Kanie Galilejskiej. Dziś stoimy w obliczu samego Chrystusa i na wzór Jego Matki, zatroskanej o sprawy ludzkie, z ufnością deklarujemy swoją dalszą posługę według programu nakreślonego przez Jej Syna, czyniąc wszystko, cokolwiek On nam powie. Z wiarą podejmujemy następne zadania, które mają bronić rodziny przed pokusami tego świata i demoralizacją, które poprzez pseudonaukowe teorie i zwodnicze konwencje bałamucą umysły młodego pokolenia.” - mówił Edward Odojewski, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Łomżyńskiej.

Po mszy świętej w salkach parafialnych odbyło się spotkanie jubileuszowe, w trakcie którego redaktor Grzegorz Kasjaniuk z Polskiego Radia Olsztyn przedstawił świadectwo łaski uzdrowienia za przyczyną Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Jubileuszowe spotkanie zakończył poczęstunek i końcowa modlitwa.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: