REKLAMA:

Radni PiS: odpady szklane powinny być odbierane częściej

interpelacje radnych
26.10.2017 r., godz. 14.50
Dziś w ramach cyklu "Interpelacje radnych" zamieszczamy interpelację radnych miejskich z Klubu Radnych PiS, którą złożyli 24 października w Urzędzie Miasta Zambrów. Pismo dotyczy zwiększenia częstotliwości odbioru śmieci typu szkło.

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości: Edyta Marchelska-Groszfeld, Michał Selerowski, Waldemar Gniazdowski, Stanisław Niewiński oraz Jacek Raciborski, przekazał do wiadomości czytelników Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org interpelację dotyczącą zwiększenia częstotliwości odbioru śmieci typu szkło na terenach, gdzie występuje budownictwo jednorodzinne, ewentualnie o ustawienie w tych rejonach kontenerów na szkło. Adresatem pisma jest Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski. 

- „W Zambrowie najbardziej efektywna segregacja odpadów odbywa się na terenach budownictwa jednorodzinnego. Niestety odpady typu szkło odbierane są raz na kwartał. Przechowywanie w domach, przez 3 miesiące, rosnącej ilości odpadów szklanych jest dla mieszkańców bardzo kłopotliwe, a przechowywanie worków ze szkłem na podwórzu naraża taki worek na rozerwanie przez zwierzęta i często stwarza zagrożenie dla dzieci. Zdarza się, że mieszkańcy zmuszeni tą sytuacją, wyrzucają szkło do odpadów mieszanych.” - piszą radni miejscy Klubu Radnych PiS.

Zdaniem radnych miejskich Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości częstsze odbieranie odpadów szklanych, lub ustawienie kontenerów na szkło umożliwi mieszkańcom bardziej komfortowe i sukcesywne pozbywanie się odpadów oraz przyczyni się do efektywniejszej selekcji odpadów.

Interpelację Klubu Radnych PiS prezentujemy poniżej oraz dołączamy do artykułu jako załącznik PDF.

Przypomnijmy, że w ramach cyklu interpelacje radnych każdy radny Miasta, Powiatu, czy którejkolwiek z gmin wiejskich (Zambrów, Kołaki, Rutki, Szumowo) może zaprezentować swoje stanowisko w różnych ważnych sprawach społecznych oraz pokazać opinii publicznej treść interpelacji, które składa jako radny w czasie sesji Rady Miasta, Powiatu, czy Gminy. Czekamy na interpelacje rzeczowe, merytoryczne, pokazujące ważny problem społeczny, który dzięki interpelacji może być rozwiązany. Nie interesują nas osobiste antypatie pomiędzy radnymi, czy ugrupowaniami politycznymi, które poza sprowokowaniem kłótni, nie pomagają w rozwiązaniu żadnych spraw społecznych.

Każdy radny, jeżeli tylko chce, aby jego wyborcy dowiedzieli się co robi i jakie inicjatywy podejmuje, może nadesłać do naszej Redakcji drogą elektroniczną lub w dowolny inny sposób (wydrukowane lub napisane odręcznie) swoje interpelacje, które następnie opublikujemy w Aktualnościach Lokalnych Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org, w kategorii „interpelacje radnych”. Interpelacje radni miejscy, powiatowi i gminni mogą dostarczać mailowo na adres redakcja@zambrow.org, listownie lub osobiście do naszej Redakcji (Redakcja Portalu www.zambrow.org, Al. Woj. Pol. 27A lokal 7, 18-300 Zambrów).

Warunkiem opublikowania interpelacji jest czytelne podpisanie imieniem, nazwiskiem i podanie nazwy rady oraz zgoda na opublikowanie interpelacji z zastrzeżeniem, że odpowiedzialność za treść dostarczanych i publikowanych interpelacji spoczywa na radnym. Najlepiej aby interpelacja miała formę pisma, które już zostało złożone w biurze rady lub sekretariacie urzędu, z pieczątką potwierdzającą złożenie pisma.


BD


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: