REKLAMA:

Zapraszamy na Oratorium 4 Pory Życia Pro-Life [video]

zapowiedzi - repertuar
24.10.2017 r., godz. 09.30
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej wraz z Diecezjalnym Radiem Nadzieja i parafią Ducha Świętego w Zambrowie zapraszają na koncert - Oratorium "Cztery Pory Życia. Pro - Life".

Koncert po raz pierwszy został wystawiony w Pelplinie, po raz drugi w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Wśród wielu imprez kulturalnych, odbywających się w naszym województwie czy w diecezji, to inicjatywa, która zasługuje na szczególną uwagę. Chór, soliści, orkiestra kameralna – wszystko po to, aby promować jedną z największych wartości, jaką jest życie człowieka. Utwory inspirowane Pismem Św., żywotami świętych i poezją, zostały wpisane w cztery pory roku w taki sposób, że zainteresują każdego, bez względu na wiek czy wiarę.

Koncert odbędzie się w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie już w najbliższą w sobotę, 28 października. Początek o godzinie 19:00.

Będzie to również okazja do podziękowania prezydentom i burmistrzom ośmiu miast naszej diecezji, którzy specjalną uchwałą – poprzez ekonomię i prawo, a także procedury szpitalne, zabezpieczyli godność dzieci zmarłych przed narodzeniem. Te miasta mają też Grób Dziecka Utraconego. Podczas koncertu Biskup Tadeusz Bronakowski, w obecności Dyrektora krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, wręczy statuetki „Anioł Życia” włodarzom Miast.

Przypomnijmy, że Grób Dziecka Utraconego powstał niedawno także w Zambrowie. Stanął on na Cmentarzu Komunalnym, przy głównej alejce wiodącej od ul. Ostrowskiej. Pierwszy pogrzeb Dzieci Utraconych, w obecności Biskupa Diecezji Łomżyńskiej Janusza Stepnowskiego, odbył się tam 17 czerwca tego roku. Był on bardzo uroczysty. Zgromadził proboszczów i księży z zambrowskich parafii, władze samorządowe i spore grono wiernych.

Na sobotni koncert w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie może przyjść każdy. Wstęp wolny!

Poniżej zamieszczamy krótki zwiastun tego wydarzenia.

ŁC


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: