REKLAMA:

Zaglądamy na plac budowy przedszkola i stołówki [foto]

inwestycje
23.10.2017 r., godz. 15.00
Prace przy budowie przedszkola i stołówki przy Zespole Szkół w Szumowie idą pełną parą. Wykonana została już praktycznie cała konstrukcja obiektu. Inwestycja potrwa najpóźniej do lipca 2018 roku, jednak jak zapowiada wykonawca, możemy się spodziewać wcześniejszego zakończenia robót.

Prace przy budowie budynku przedszkola oraz stołówki przy Zespole Szkół w Szumowie rozpoczęły się w minione wakacje. Wykonawcą inwestycji jest firma Merox Rokicki, Mężyński s.c.

Budynek będzie składać się z 5 sal dydaktycznych dla dzieci i nowej stołówki dla ok. 100 osób, wraz z zapleczem administracyjnym, socjalnym, kuchennym, technicznym i urządzeniami towarzyszącymi. Zakres robót objętych projektem, poza budynkiem przedszkola, obejmuje również infrastrukturę towarzyszącą: zewnętrzną instalację kanalizacji sanitarnej, zewnętrzną instalację kanalizacji technologicznej, doziemną instalację elektryczną, utwardzenie terenu oraz budowę i ogrodzenie placu zabaw.

Obecnie na placu budowy znajduje się już budynek w stanie surowym. Aktualnie wykonywany jest dach nowego przedszkola. Niebawem rozpoczną się prace związane z montażem stolarki okiennej oraz drzwiowej.

Termin realizacji całości zamówienia został ustalony na lipiec 2018 roku. Jednak jak zdradził nam wykonawca Krzysztof Rokicki, prace budowlane mogą zakończyć się nawet wiosną. Do końca roku planowane jest wykonanie budynku w stanie surowym zamkniętym wraz z elewacją budynku. Wówczas do realizacji pozostaną jedynie prace wewnątrz oraz utwardzenie terenu i budowa placu zabaw.

Całkowity koszt inwestycji opiewa na kwotę 3 mln 276 tys.213 zł, z czego ponad 1,2 mln zł ma pochodzić z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: