REKLAMA:

Będzie darmowa komunikacja we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny

interpelacje radnych
23.10.2017 r., godz. 12.30
Mieszkańcy Zambrowa będą mogli skorzystać z darmowej komunikacji we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny. Burmistrz Miasta Zambrów pozytywnie rozpatrzył interpelację Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Na początku października do Urzędu Miasta Zambrów wpłynęła interpelacja Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości dotycząca darmowej komunikacji w mieście w dniach 1-2 listopada 2017 roku. Adresatem pisma był Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski.

Radni miejscy z ugrupowania PiS: Edyta Marchelska-Groszfeld, Michał Selerowski, Waldemar Gniazdowski, Stanisław Niewiński oraz Jacek Raciborski, zwrócili się do burmistrza z prośbą o uruchomienie bezpłatnej, miejskiej komunikacji w okolicach zambrowskich cmentarzy i mieście Zambrów w Święto Wszystkich Świętych i Zaduszki w roku 2017. Warto jednak przypomnieć, że od kilku lat w Święto Wszystkich Świętych (1 listopada) w naszym mieście funkcjonuje darmowa komunikacja, która umożliwia przejazd na zambrowskie cmentarze. Interpretacja radnych PiS dotyczyła więc wprowadzenia darmowej komunikacji dodatkowo w Dzień Zaduszny.

W zeszłym tygodniu burmistrz Kazimierz Dąbrowski odpowiedział na interpelację. Propozycja radnych Prawa i Sprawiedliwości została pozytywnie rozpatrzona. W związku z tym we Wszystkich Świętych oraz w Zaduszki mieszkańcy Zambrowa będą mieli okazję skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej zapewniającej dojazd na zambrowskie cmentarze i powrót z nich. Usługi przewozowe będzie pełniła PKS NOVA S.A. Oddział w Zambrowie.

Odpowiedź na interpelacja Klubu Radnych PiS prezentujemy poniżej oraz dołączamy do artykułu jako załącznik PDF. 

Przypomnijmy, że w ramach cyklu interpelacje radnych każdy radny Miasta, Powiatu, czy którejkolwiek z gmin wiejskich (Zambrów, Kołaki, Rutki, Szumowo) może zaprezentować swoje stanowisko w różnych ważnych sprawach społecznych oraz pokazać opinii publicznej treść interpelacji, które składa jako radny w czasie sesji Rady Miasta, Powiatu, czy Gminy. Czekamy na interpelacje rzeczowe, merytoryczne, pokazujące ważny problem społeczny, który dzięki interpelacji może być rozwiązany. Nie interesują nas osobiste antypatie pomiędzy radnymi, czy ugrupowaniami politycznymi, które poza sprowokowaniem kłótni, nie pomagają w rozwiązaniu żadnych spraw społecznych.

Każdy radny, jeżeli tylko chce, aby jego wyborcy dowiedzieli się co robi i jakie inicjatywy podejmuje, może nadesłać do naszej Redakcji drogą elektroniczną lub w dowolny inny sposób (wydrukowane lub napisane odręcznie) swoje interpelacje, które następnie opublikujemy w Aktualnościach Lokalnych Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org, w kategorii „interpelacje radnych”. Interpelacje radni miejscy, powiatowi i gminni mogą dostarczać mailowo na adres redakcja@zambrow.org, listownie lub osobiście do naszej Redakcji (Redakcja Portalu www.zambrow.org, Al. Woj. Pol. 27A lokal 7, 18-300 Zambrów).

Warunkiem opublikowania interpelacji jest czytelne podpisanie imieniem, nazwiskiem i podanie nazwy rady oraz zgoda na opublikowanie interpelacji z zastrzeżeniem, że odpowiedzialność za treść dostarczanych i publikowanych interpelacji spoczywa na radnym. Najlepiej aby interpelacja miała formę pisma, które już zostało złożone w biurze rady lub sekretariacie urzędu, z pieczątką potwierdzającą złożenie pisma.


BD


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: