REKLAMA:

W poszukiwaniu górskich szlaków...

edukacja
19.10.2017 r., godz. 13.30
Mimo że rok szkolny rozpoczął się 4 września, uczniowie pierwszej klasy zambrowskiego "ogólniaka" postanowili już odpocząć od szkoły i to... w górskim krajobrazie. Wycieczka miała na celu zintegrowanie młodzieży, która przez najbliższe trzy lata będzie uczęszczała do jednej klasy.

W celu integracji klasowej uczniowie klasy IA z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie, wraz z wychowawczynią Anną Gryką oraz opiekunami Tomaszem Gwardiakiem i Krzysztofem Wasiulewskim, wybrała się na pięciodniową wycieczkę na południe Polski. Wyjazd odbył się w dniach 9-13 października, natomiast miejscem noclegu był pensjonat w Białym Dunajcu.

Najważniejszymi punktami wyprawy było zwiedzanie Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej, Gubałówki. Naturalne piękno tych miejsc zachwyciło każdego z uczestników wycieczki. Pomimo długiej drogi oraz bolących nóg każdy z uczniów starał się iść zgodnie z tempem narzuconym przez przewodnika. Piękne krajobrazy oraz gorąca czekolada ze schroniska wynagrodziła młodzieży trud wędrówki.

Uczniowie klasy IA LO mieli okazję również zwiedzić Zakopane, gdzie spacerowali po słynnych Krupówkach. Ponadto uczestnicy wycieczki odwiedzili kościół na Krzeptówkach z pięknym Ołtarzem Papieskim, stanowiącym pamiątkę wizyty Jana Pawła II w Tatrach. W drodze powrotnej do Zambrowa młodzież, pod opieką nauczycieli, zwiedziła Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz podziwiali Starówkę Krakowa wraz z Kościołem Mariackim.

- „Na naszej wycieczce było coś i dla ciała, i dla ducha. Każdy z nas będzie wspominał cudowny czas w górach, tęskniąc za kolejnym wyjazdem. Na razie jednak musimy skupić się na nauce.” - powiedziała nam Aleksandra Sasinowska, uczennica klasy IA LO.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: