REKLAMA:

„Wiersze natchnieniem pisane” [foto]

kultura
18.10.2017 r., godz. 16.10
To tytuł tomiku wierszy młodego poety Pawła Stachyry, który gościł podczas jednego ze spotkań Salonu Literackiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zambrowie.

Spotkanie autorskie z poetą, tekściarzem i kompozytorem Pawłem Stachyrą odbyło się dziś w sali konferencyjnej Centrum Kultury w Zambrowie. Jego celem była promocja i rozmowa na temat tomiku wierszy pt. „Wiersze natchnieniem pisane”. W kameralnym spotkaniu, przy kawie, herbacie i ciastku, uczestniczyli członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Tomik Pawła Stachyry zawiera około 20 wierszy, które powstawały pod wpływem natchnienia. W publikacji znajdziemy takie wiersze, jak: „Miej marzenia”, „Talenty”, „Gdy Cię osądzam”, „Rozmawiajmy jak”, „Drogi tatusiu, nie pij już proszę”, „Przy Tobie”, „Coming out”, „Między miłością a nienawiścią”, „Gdy narzekasz”, czy „Jestem człowiekiem”.

Zanim jednak doszło do wydania tomiku, Paweł Stachyra swoje wiersze zamieszczał przez kilka miesięcy w Internecie. Tam, jak mówi, zyskały one pozytywne opinie, w związku z czym postanowił pójść krok dalej.

- „Te wiersze zaczęły się pojawiać gdzieś z 1,5 roku temu. Pojawiły się z mojego serca i przychodziły też z natchnieniem. Wtedy był taki okres, że miałem wyzwanie ze swoją wrażliwością i nie wiedziałem, co z nią robić. Jako że od dziecka mam talent do pisania wierszy, a poezja jest taką sferą wrażliwości, to zacząłem pisać wiersze. Najpierw robiłem to tak do szuflady, później założyłem anonimowego bloga, żeby nie uzewnętrzniać się za bardzo. Następnie umieszczałem wiersze na Facebooku. Dużo się modliłem, w jakim kierunku powinienem iść zawodowo. Rok temu poczułem taki silny głos od Pana Boga, że mam iść w stronę wierszy.” - powiedział nam Paweł Stachyra.

Podczas dzisiejszej prezentacji tomiku poezji Paweł Stachyra czytał swoje wybrane utwory na głos. Robili to także członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Temu wszystkiemu towarzyszyły emocje radości, wzruszenia oraz refleksja.

Młody poeta Paweł Stachyra zdradził nam, że będzie chciał wydać swój kolejny tomik wierszy. Najnowsze utwory, niepublikowane w tomiku „Wiersze natchnieniem pisane”, zamieszcza on sukcesywnie na swoim profilu Facebook.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: