REKLAMA:

Wystawa batików w „Labiryncie” otwarta [foto]

kultura
13.10.2017 r., godz. 19.15
Wystawa batików w „Labiryncie”, 13.10.2017 r.
Niezwykłe prace wykonane techniką batiku autorstwa młodej mieszkanki Zambrowa można zobaczyć w Galerii Sztuki "Labirynt".

Dziś wieczorem odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej "Gdy zamykam oczy”". Prace eksponowane są w Galerii Sztuki "Labirynt" Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie.

Ekspozycja składa się z prac wykonanych techniką batiku, polegającą na nakładaniu wosku i farb na tkaninę. Powstawały one podczas zajęć wieczorowych w MOK, które odbywają się dwa razy w tygodniu, a ich autorką jest 17-letnia mieszkanka Zambrowa Anna Morysewicz - uczennica drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie.

- „Praca nad tym, co tu widzimy, trwała około 1,5 roku. Jest tu około 30 prac, na których widać moje zainteresowania, postaci z filmów, które lubię i różne moje surrealistyczne rysunki z lekcji. Są tu też moje autoportrety. Największy obraz przedstawia moje marzenie, bo chciałabym kiedyś pojechać w podróż po świecie właśnie takim samochodem, jaki tam widać. Wierzę w Boga, więc namalowałam też Jezusa na krzyżu, a w rogu wystawy widać ręce złożone do modlitwy.” - powiedziała nam autorka prac Anna Morysewicz.

Pracownia Tkaniny MOK w Zambrowie funkcjonuje od 2008 roku i od początku swojego istnienia prowadzona jest przez Sylwię Korpalską. Z pracowni korzystać może młodzież oraz osoby dorosłe. Bezpłatne zajęcia prowadzone są w czwartki i piątki w godz. 18:00 – 20:00.

Osoby, które nie mogły przybyć na dzisiejszy wernisaż, wszystkie prace mogą oglądać do 10 listopada w Galerii „Labirynt” mieszczącej się w piwnicach Centrum Kultury w Zambrowie przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2A. Wstęp do galerii wolny.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: