REKLAMA:

Czekoladowy autobus zawitał do MP4 [foto+video]

edukacja
12.10.2017 r., godz. 16.30
Czekoladowy autobus w MP4
Miejskie Przedszkole Nr 4 w Zambrowie odwiedził "Czekoladowy autobus", w którym 4-latki próbowały różnych gatunków czekolad oraz tworzyły czekoladowe formy, które wraz z dyplomami zabrały ze sobą do domów. Wszyscy świetnie się bawili.

Dziś w południe grupa 4-latków z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Zambrowie, której wychowawczyniami są panie Bogusława Grabowska i Bogusława Szymańska, miały okazję wejść do „Czekoladowego autobusu”, gdzie odbyły się słodkie warsztaty. Można było spróbować pysznego przysmaku w stanie płynnym i stałym oraz robić z niego różne cuda.

Scenariusz zajęć dostosowany był do wieku dzieci. Najpierw każdy maluch założył czapeczkę oraz fartuszek, po czym wszyscy wysłuchali krótkiej historii czekolady. Zaraz potem nastąpiła degustacja – dzieci zajadały rozgrzaną czekoladę, a następnie kosztowały jej trzech innych rodzajów. Później każdy otrzymał foremkę i przy pomocy płynnej czekolady wykonywał słodkie narzędzia. Kolejną zabawą było rysowanie czekoladą, którą przedszkolaki mogły dodatkowo udekorować innymi kawałkami czekolady. Był też konkurs z zapachami oraz różne zagadki.

Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał dyplom mistrza czekolady oraz dostał kartonik, do którego mógł schować swoje skarby.

Celem warsztatów było rozbudzanie dziecięcych zainteresowań i ciekawości poznawczej oraz dostarczanie wielu przeżyć i radości.ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: