REKLAMA:

Kiedy znów będzie można popływać?

inwestycje
06.10.2017 r., godz. 15.30
Już wiadomo, że największy remont w historii zambrowskiej pływalni nie zostanie ukończony w pierwotnym terminie. By móc korzystać z odnowionego obiektu, miłośnicy pływania będą musieli jeszcze poczekać.

Pływalnia Miejska „Delfin” w Zambrowie z powodu gruntownego remontu jest nieczynna od 19 czerwca. Miłośnicy pływania mieli wrócić do zambrowskiej pływalni 9 października. Już wiadomo, że na otwarcie basenu jeszcze poczekamy.

- „Będziemy starali się do końca października, żeby te roboty były ukończone, ale na razie nie można zagwarantować, czy to się uda. Rozszerzył się trochę zakres prac, głównie z zakresu wentylacji. To spowodowało, że nie jesteśmy w stanie w tym terminie się wyrobić.” - powiedział nam kierownik Pływalni Miejskiej „Delfin” Jerzy Przychodzeń, który poinformował jednocześnie, że termin zakończenia inwestycji będzie prawdopodobnie wydłużony z wykonawcą stosownym aneksem.

Przypomnijmy, że w obiekcie prowadzonych jest sporo prac m.in. z zakresu technologii basenowej, wentylacji, poprawiających parametry pracy w uzdatnianiu wody i powietrza, a także wymiana zużytych części instalacji. Głównie chodzi jednak o wymianę okładzin w dużej i małej niecce basenowej.

W ramach remontu na parterze przewidziano ponadto przeniesienie części administracyjnej do pomieszczeń po salonie fryzjerskim. Z kolei w dotychczasowym biurze będzie znajdowała się serwerownia. W planach jest także montaż kurtyny powietrznej nad drzwiami wejściowymi.

Na pierwszym piętrze budynku remont przechodzą pomieszczenia z odnową biologiczną. Na tym samym piętrze remont przechodzą także szatnie basenowe, gdzie wymienione zostaną szafki, armatura łazienkowa i prysznice. Ponadto zalaminowana, docieplona i wyposażona w dodatkowe atrakcje świetlne ma być zjeżdżalnia wodna, a prowadzić do niej mają nowe schody.

Prace prowadzone są również na trzecim piętrze, gdzie przewidziano modernizację oświetlenia niecek basenowych oraz oświetlenia wewnątrz budynku – planuje się zastosowanie źródeł energooszczędnych. Chodzi głównie o lampy, które zużywają najwięcej energii elektrycznej, czyli oświetlenie hali basenowej. Przy okazji w całej hali basenowej wymieniana jest wentylacja oraz złoża filtracyjne, dzięki czemu poprawią się parametry pracy w uzdatnianiu powietrza i wody.

Zaplanowane początkowo na prawie 4 miesiące prace prowadzi w budynku pływalni konsorcjum firm Blanka Plus Sp z o.o. oraz Balik Budownictwo. Wszystkie roboty pochłoną 3 mln 805 tys. zł.

Basen miejski w Zambrowie funkcjonuje od 15 lat. W tym czasie nie przeszedł żadnego poważnego remontu.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: