REKLAMA:

Remont Grunwaldzkiej z poślizgiem [foto]

inwestycje
06.10.2017 r., godz. 14.10
Remont Grunwaldzkiej z poślizgiem
Wydłużył się termin zakończenia remontu ul. Grunwaldzkiej w Zambrowie. Wszystko przez nieprzewidziane kolizje związane ze zbyt płytko położoną kanalizacją teletechniczną.

Już od ponad 3 miesięcy trwa remont ulicy Grunwaldzkiej. Polega on na wymianie nawierzchni chodników oraz 323-metrowego odcinka drogi od alei Wojska Polskiego do osiedla z zabudową wielorodzinną wraz z montażem oświetlenia ulicznego. Wygospodarowane zostaną tam również nowe miejsca parkingowe.

Pierwotnie inwestycja ta miała się zakończyć do końca sierpnia. W międzyczasie wykonawca zgłosił jednak kolizje przy robotach, związane z infrastrukturą telekomunikacyjną, którą trzeba było przełożyć. W związku z tym Urząd Miasta podpisał z firmą aneks, wydłużający termin wykonania remontu ulicy Grunwaldzkiej. Zgodnie z nową umową prace mają zakończyć się w drugiej połowie października.

- „Na ulicy Grunwaldzkiej były ułożone trzy kanalizacje teletechniczne. Jak wykonawca przystąpił do korytowania terenu pod nowe miejsca parkingowe, to stwierdził, że jest tam bardzo płytko. Zwróciliśmy się do właściciela telekomunikacji, który pogłębiał tę kanalizację. To trochę trwało i o ten okres tej przebudowy kanalizacji aneksowaliśmy umowę z wykonawcą.” - powiedział nam Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miasta Włodzimierz Łąka.

Można powiedzieć, że prace są już na ostatniej prostej. Do tej pory udało się wykonać w większości nowe chodniki i miejsca parkingowe z kostki, a także zakończono już montaż słupów oświetleniowych z oprawami LED. Ponadto sfrezowano warstwę ścieralną tej ulicy oraz wylano nową nawierzchnię jezdni.

Wykonawcą drogi wyłonionym w drodze przetargu jest konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „BITUM” z Zambrowa, a partnerem - Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg z Ostrowi Mazowieckiej. Całkowity koszt remontu ulicy Grunwaldzkiej wyniesie 923 tys. zł.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: