REKLAMA:

OWR Caritas zyskał nowe ogrodzenie [foto]

inwestycje
04.10.2017 r., godz. 22.30
W ostatnim czasie estetyka placu przy Ośrodku Wsparcia Caritas w Zambrowie znacząco się poprawiła. Wszystko dzięki wymianie starego i wysłużonego ogrodzenia oraz zagospodarowaniu terenu wokół zabytkowego budynku.

Kończą się prace związane z wymianą ogrodzenia o długości 190 metrów oraz bramy przy Ośrodku Wsparcia Rodziny „Caritas” w Zambrowie. Nowe ogrodzenie, które zostało posadowione na betonowym fundamencie, ma ok. 1,6 m wysokości oraz kute przęsła w kolorze grafitowym. Ponadto fundamenty zostały zamaskowane ozdobnymi bloczkami. Wykonawcą zadania jest firma Sławomira Mężyńskiego. Koszt inwestycji wynosi 132 tys. 790 zł.

- „Nowe ogrodzenie bardzo mi się podoba. Jest proste i eleganckie. Wzbudza respekt mieszkańców, z którymi się spotykam. Myślę, że sprawdzi się w użytkowaniu.” - mówi kierownik Ośrodka Wsparcia Rodziny Caritas w Zambrowie Sławomir Tarnowski.

Przy okazji wymiany ogrodzenia teren wokół ośrodka jest porządkowany i zagospodarowywany. Przy zabytkowym drewnianym budynku usunięto m.in. starą roślinność, dzięki czemu jest on teraz bardziej widoczny od strony chodnika biegnącego wzdłuż alei Wojska Polskiego. W ich miejsce posadzono natomiast mniejsze krzewy. Oprócz tego z kostki brukowej powiększany jest parking przed ośrodkiem.

Zagospodarowanie terenu przy OWR Caritas zostało wpisane na listę projektów rewitalizacyjnych w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Zambrów na lata 2017-2022. Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków własnych miasta.

Warto dodać, że Ośrodek Wsparcia Rodziny Caritas w Zambrowie spełnia wiele funkcji. Znajduje się tam poradnia uzależnień od alkoholu, narkotyków i innych środków odurzających, punkt poradnictwa obywatelskiego, świetlica socjoterapeutyczna i stołówka. Dużą rolę Ośrodek odgrywa również pomagając w organizacji i przeprowadzaniu różnego rodzaju imprez sportowych promujących rekreację i zdrowy styl życia oraz akcji charytatywnych. Jednym słowem Ośrodek pracuje w służbie potrzebującym.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: