REKLAMA:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zapobiega uzależnieniom dzieci i młodzieży

społeczeństwo
29.09.2017 r., godz. 16.30
Bezpłatne konsultacje z terapeutą uzależnień, warsztaty dla rodziców, opiekunów i wychowawców, a także konkurs plastyczny dla dzieci. To trzy inicjatywy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej realizowane w ramach projektu zapobiegającego uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zambrowie realizuje projekt „Powiat Zambrowski zapobiega uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży”. W ramach akcji poradnia organizuje trzy inicjatywy skierowane zarówno do dzieci i młodzieży, jak i ich rodziców.

Pierwszą z inicjatyw są bezpłatne konsultacje z terapeutą uzależnień. W okresie od 10 października do 30 listopada z bezpłatnych spotkań mogą skorzystać dzieci, młodzież i ich rodzice (opiekuni prawni). Konsultacji udzielać będą: Paweł Romuald Kołakowski (superwizor, specjalista psychoterapii uzależnień, psycholog kliniczny) oraz Jan Paweł Kołakowski (psycholog, terapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień).

Chcąc skorzystać z bezpłatnych konsultacji z terapeutą uzależnień wymagane są wcześniejsze zapisy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Pytania, wątpliwości oraz zapisy na wizytę pod numerem tel. (86) 271-21-78.

Od 10 października w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ruszają również warsztaty w ramach Akademii Rodzica i Wychowawcy. Przeznaczone są one dla rodziców, opiekunów i wychowawców. Warsztaty mają na celu m.in. wpieranie rodziców i wychowawców dzieci w rozwiązywaniu trudnych sytuacji, wzmacnianie poczucia odpowiedzialności za wychowanie dzieci, pogłębianie świadomości na temat skuteczności określonych metod wychowawczych, czy też doskonalenie umiejętności porozumiewania się z dzieckiem i nawiązywanie dialogu.

Spotkania te pomogą również w kształtowaniu umiejętności wyznaczania granic i określania granic, w zwiększaniu umiejętności wspierania dziecka w trudnych sytuacjach, czy też w uświadomieniu zagrożeń współczesnego świata. Podczas warsztatów rodzice dowiedzą się jak prowadzić rozmowy z nastolatkiem o zagrożeniach związanych z narkotykami, dopalaczami, alkoholem, papierosami, Internetem, a także jakie znaczenie ma wspólne spędzanie czasu z dzieckiem oraz wspieranie go w poszukiwaniu i rozwijaniu zainteresowań.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 października o godz. 16.00 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Obwodowej 2 w Zambrowie. Poprowadzi je specjalista psychoterapii uzależnień Paweł Romuald Kołakowski. Zainteresowane osoby mogą zapisywać się na listę uczestników telefonicznie pod numerem telefonu (86) 271-21-78 lub osobiście w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zambrowie.

Ostatnią z inicjatyw Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w ramach realizowanego projektu „Powiat Zambrowski zapobiega uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży” jest konkurs plastyczny pt. „Dzieci w sieci”. Adresatami konkursu są dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkoli z terenu całego powiatu. Technika wykonania i format prac jest dowolny. Muszą one zostać jednak wykonane w całości samodzielnie przez uczestnika konkursu. Gotowe prace należy dostarczyć do siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zambrowie do 23 października. Regulamin konkursu dołączamy do artykułu jako załącznik.

BD


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: