REKLAMA:

Stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych

samorząd
29.09.2017 r., godz. 22.30
Uczniowie szczególnie zdolni otrzymają stypendia. Uchwałę w tej sprawie podjęła wczoraj Rada Gminy Szumowo. Wójt chce w ten sposób podnieść poziom nauczania w swoich szkołach.

Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman nie jest zadowolony z wyników egzaminów oraz braku osiągnięć naukowych i sportowych przez uczniów szkół na terenie swojej gminy. Chcąc to zmienić, już w minionym roku na jednej z sesji Rady Gminy samorząd wprowadził zróżnicowanie dodatków motywacyjnych dla nauczycieli. Miało to zmobilizować kadrę nauczycielską do bardziej wytężonej pracy.

Jednak wyniki egzaminów nadal nie są najlepsze. Wójt zaproponował więc, aby za wysokie wyniki w nauce zacząć wynagradzać dzieci stypendiami. W tej chwili na terenie gminy Szumowo jest prawie 20 uczniów, których średnia ocen jest wyższa niż 5,0. Wczoraj gminni radni podjęli uchwałę w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielania stypendium Wójta Gminy Szumowo.

Zgodnie z przyjętym dokumentem wysokość stypendium będzie uzależniona od średniej, jaką dany uczeń uzyska w bieżącym roku szkolnym. Stypendia będą kształtowały się następująco:
:: średnia 5,00 – 5,35 – 100 zł/miesiąc
:: średnia 5,36 – 5,50 – 150 zł/miesiąc
:: średnia 5,50 – 5,75 – 200 zł/miesiąc
:: średnia powyżej 5,75 – 250 zł/miesiąc

Stypendia będą płacone przez okres 10 miesięcy uczniom, którzy zakończą naukę w szkole podstawowej.

Dodatkowo stypendiami nagradzani będą także uczniowie, którzy osiągną znaczące wyniki sportowe lub artystyczne przynajmniej na szczeblu wojewódzkim. W tym przypadku wprowadzony został jednak limit - stypendia mogą uzyskać maksymalnie 3 osoby.

Wnioski o stypendia będą mogli składać zarówno rodzice uczniów, jak i ich nauczyciele.

Czy taki system przyniesie zamierzony skutek, w postaci podniesienia poziomu nauczania uczniów oraz sukcesów sportowych i artystycznych? Przekonamy się za rok, przy okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: