REKLAMA:

„Tkaniny” w GOK Szumowo [foto]

kultura
26.09.2017 r., godz. 19.00
24 tkaniny dekoracyjne oraz gobeliny autorstwa mieszkanki gminy Szumowo, można było podziwiać podczas wernisażu wystawy zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie.

Wernisaż wystawy pt. „Tkaniny” autorstwa Barbary Korytkowskiej odbył się w miniony piątek, 22 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W otwarciu uczestniczyło kilkudziesięciu mieszkańców gminy Szumowo i okolic.

Ekspozycja wystawy składała się z 24 prac (tkaniny dekoracyjne i gobeliny) wykonanych z naturalnych tworzyw: wełny, skóry, konopnych sznurów i surówki. Większość tkanin ukazuje piękno polskich krajobrazów, jednak znaleźć też można prace abstrakcyjne, będące wynikiem niezwykłej wyobraźni twórczej artystki. Wszystkie dzieła skłaniają do zadumy, zwracają uwagę odbiorcy na bogatą paletę barw przyrody.

Barbara Korytkowska od kilku lat jest mieszkanką Szumowa. Swoją pracę ze sztuką traktuje jako hobby, odskocznię od szarej codzienności. Tworzy w wolnych chwilach inspirując się otaczającą przyrodą, pięknem polskiego krajobrazu. Jej dorobek artystyczny, jak na hobbistę, jest dosyć duży. W ciągu ok. 40-letniej twórczości, począwszy od pierwszej wystawy w 1976 r., jej prace można było podziwiać na ponad 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Wernisaż poprzedziły pokazowe warsztaty tkackie, podczas których pani Barbara próbowała zarazić swoją pasją mieszkanki Szumowa. Przy kawie i ciastku pokazała cząstkę swoich umiejętności, opowiedziała o swojej pracy twórczej, o technikach tkania i materiałach, które wykorzystuje.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: