REKLAMA:

Zrewitalizują tereny przy ul. Magazynowej [foto]

inwestycje
26.09.2017 r., godz. 14.25
Zrewitalizują tereny przy ul. Magazynowej
Likwidacja starych komórek lokatorskich i budowa nowych, utworzenie miejsc postojowych wraz z oświetleniem terenu, nowego placu zabaw, a także przebudowa drogi wewnętrznej oraz ciągu pieszego - to główne zadania zaplanowane do realizacji przez Miasto Zambrów przy ul. Magazynowej. Wszystko to w ramach realizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji.

Samorząd Miasta Zambrów chce zagospodarować teren przy koszarowych budynkach Magazynowa 5, 7 i 2. Jest to zadanie ściśle związane z przyjętym przez miejskich radnych Lokalnym Programem Rewitalizacji. W związku z tym magistrat ogłosił właśnie przetarg, w którym zadanie zostało podzielone na dwie części.

Pierwsza zakłada przebudowę jednokierunkowej drogi wewnętrznej biegnącej wzdłuż budynków Magazynowa 5 i 7, która łączy ulicę Magazynową z ulicą dojazdową do Szkoły Podstawowej Nr 3. Nawierzchnia jezdni oraz chodnika obecnie jest bitumiczna i znajduje się w słabym stanie technicznym - występują spękania, uszkodzenia i zadołowania.

Przebudowa ulicy ma polegać na rozebraniu istniejącej nawierzchni jezdni, podbudowy, krawężników i nawierzchni bitumicznej chodnika. Następnie wykonana ma być nowa konstrukcja podbudowy, a także nawierzchni jezdni, która zastąpiona zostanie kostką betonową w kolorze grafitowym. Na nowej jezdni znajdą się, tak jak dotychczas, dwa progi spowalniające ruch pojazdów. Ponadto nowe krawężniki będą wykonane z granitu, a nawierzchnia chodnika - z płyt betonowych. Zaprojektowano także nawierzchnię placu przed budynkiem garaży (przy bloku Magazynowa 5) z kostki betonowej o grubości 8 cm.

Druga część zamówienia dotyczy zagospodarowania terenu przy ul. Magazynowej 2 w Zambrowie (za tzw. „podkową”), gdzie od lat mieszkańcy skarżą się między innymi, że zimą bądź po obfitych opadach deszczu nie mogą dojść do kontenera ze śmieciami „suchą nogą” (LINK). Zaprojektowano tam wyburzenie starych i nieestetycznych komórek lokatorskich wraz z rozbiórką śmietnika i utworzeniu tam miejsc postojowych na 58 samochodów osobowych, w tym trzech miejsc dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Powstać ma tam też wewnętrzna linia kablowa oświetlenia terenu i przyłącza kanalizacji deszczowej.

W ramach tego zadania, obok miejsc postojowych, przewidziano rozbiórkę obiektów garażowych typu „blaszak” i w ich miejsce budowę budynku gospodarczego o wymiarach 12m x 27,8m, w którym mają się znaleźć 43 komórki lokatorskie. Ponadto przy budynku gospodarczym zaprojektowano osłonę śmietnikową przeznaczoną do gromadzenia odpadków w 4 pojemnikach. W obu obiektach do wykończenia elewacji ma być zastosowana cegła o zbliżonej kolorystyce do budynków koszarowych. Całość mają jeszcze uzupełnić ciągi piesze, nowe ławki, nasadzenia zieleni oraz plac zabaw dla dzieci.

Aktualnie Urząd Miasta Zambrów czeka na wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub oferty od firm zainteresowanych wykonaniem tych inwestycji. Termin składania dokumentów wyznaczono na 10 października.

Przypomnijmy, że Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Miasta Zambrów radni miejscy przyjęli w czerwcu. Jego wykonanie ma przynieść efekt w postaci odbudowy infrastruktury, ale również rewitalizacji społecznej mieszkańców. Z opracowanej diagnozy wynikało, że obszarem najbardziej zdegradowanym jest część koszarowa naszego miasta. Po zebraniu opinii mieszkańców samorząd przygotował wstępną listę planowanych projektów rewitalizacyjnych. Znalazło się na niej 28 różnego rodzaju zadań. O ich szczegółach można przeczytać w artykule: Tego chcą mieszkańcy Koszar w ramach rewitalizacji.

W galerii zdjęć pod artykułem zamieszczamy aktualny stan terenów objętych planowaną rewitalizacją oraz rzuty budynków zaplanowanych do realizacji przy bloku Magazynowa 2.


ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: