REKLAMA:

Jednogłośnie obradowali w Rutkach [retransmisja]

samorząd
25.09.2017 r., godz. 22.30
Sześć projektów uchwał jednogłośnie przyjęli radni podczas XXIV sesji Rady Gminy Rutki.

XXIV sesja Rady Gminy Rutki odbyła się dzisiaj, 25 września w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rutkach. W obradach wzięło udział dwunastu radnych.

Po przyjęciu porządku obrad oraz protokołu z obrad poprzedniej sesji głos zabrał członek zarządu powiatu zambrowskiego Krzysztof Czajkowski, który przybliżył radnym współpracę Powiatu z Gminą Rutki. Następnie zastępca wójta Andrzej Krajewski przedstawił informacje o działalności wójta w okresie międzysesyjnym.

Podczas dzisiejszej sesji radni pochylili się nad sześcioma projektami uchwał. Trzy z nich dotyczyły przekształcenia dotychczasowych sześcioletnich szkół podstawowych w Rutkach, Grądach-Woniecko oraz w Kołomyi na ośmioletnie szkoły podstawowe. Uchwały te były związane z rządową reformą edukacji, która ma na celu wydłużenie nauki w szkołach podstawowych o dwa lata oraz w szkołach średnich o rok, a także wygaszenie gimnazjów.

Pozostałe projekty uchwał dotyczyły:
:: budżetu Gminy Rutki  na 2017 rok,
:: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Rutki na lata 2017-2020,
:: udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Zambrowskiemu.

Ostatnimi punktami dzisiejszych obrad były zapytania i interpelacje radnych oraz wolne wnioski i informacje.

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji XXIV sesji Rady Gminy Rutki.BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: