REKLAMA:

Łazienki w SOSW przeszły remont [foto]

inwestycje
25.09.2017 r., godz. 13.30
Remont łazienek w SOSW w Długoborzu /fot. Starostwo Powiatowe w Zambrowie
Stare i wysłużone łazienki znajdujące się w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego to już przeszłość. Za sprawą kończącego się właśnie remontu zyskały one zupełnie nowe oblicze.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym kończą się rozpoczęte w lipcu prace przy remontach łazienek. Były one niezbędne, bowiem pomieszczenia te znajdowały się w złym stanie technicznym (pamiętały jeszcze lata 90-te) i nie były dostosowane do wykorzystania ich przez osoby niepełnosprawne, a w szczególności poruszające się na wózkach inwalidzkich. Drzwi wejściowe do łazienek nie posiadały odpowiedniej szerokości, a sanitariaty nie były wyposażone w elementy zapewniające bezproblemowy dostęp osobom niepełnosprawnym.

Remontem objęte zostały dwie łazienki zlokalizowane na parterze oraz pierwszym piętrze budynku. W pierwszym etapie robót zdemontowane zostały stare armatury oraz okładziny ścienne i posadzkowe. Następnie poszerzono otwory drzwiowe wejściowe, zamontowano nadproża, wyrównano posadzki oraz wykonano nowe tynki na ścianach. Z płyt kartonowo-gipsowych powstały ponadto nowe ściany działowe. Następnie robotnicy przeszli do montażu płytek ściennych i posadzkowych, ościeżnic i drzwi wewnętrznych, a także luster. Ostatnim etapem prac było malowanie ścian i sufitów, a także montaż nowych elementów wyposażenia sanitariatów.

Inwestycja, którą zajmuje się jedna z lokalnych firm, pochłonie 125,4 tys. zł i zostanie pokryta z budżetu Powiatu Zambrowskiego. Aktualnie prace są już na wykończeniu.

Warto też dodać, że w okresie wakacyjnym Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Długoborzu, za kwotę 44 tys. 146 zł, przeprowadził jeszcze inne prace remontowe w budynku szkoły.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: