REKLAMA:

Czy jest w życiu coś więcej? [foto + video]

religia
24.09.2017 r., godz. 23.50
Kurs Alpha w Zambrowie, fot. ks. Grzegorz Kierski
Zastanawiałeś się, dlaczego kurs Alpha tak bardzo zmienia ludzi? Co tam się dzieje, że przyciągnął już ponad 24 miliony osób na całym świecie? PRZEKONAJ SIĘ - weź udział w kursie Alfa w Zambrowie!

Kurs Alfa skierowany jest głównie do osób poszukujących odpowiedzi na pytania związane z ich życiem. Są sprawy, o których nie rozmawiamy ze znajomymi, rodziną, a mimo to są ważne i interesujące. Alpha daje możliwość rozmowy na każdy temat, a uczestnicy mogą (nie muszą) podzielić się własnymi doświadczeniami i przeżyciami. Na kursie każdy ma prawo być sobą i nie musi robić niczego wbrew własnej woli: jeśli chce – rozmawia, jeśli chce – tylko słucha.

Na pytanie „Dlaczego Alpha?” jedna z uczestniczek pierwszej edycji kursu dla dorosłych mówi:

- „W moim przypadku udział w kursie Alpha zbiegł się w czasie z moim zdecydowanym powrotem do Domu Pana... powrotem osoby wierzącej, jednak nieco zagubionej i na nowo odbudowującej swoją więź z Bogiem. W tym czasie spotykałam też wiele młodych osób, które uczestniczyły już w Alphie, rozkwitały duchowo, a ich życie zmieniało się nie do poznania. Dlatego też informację o edycji kursu organizowanej dla osób dorosłych przyjęłam z wielką radością.

Pomimo że podczas konferencji i wykładów poruszane były tematy znane tak naprawdę każdemu katolikowi, to jednak sam fakt powrotu do nich skłaniał mnie do refleksji przynosząc tym samym odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań dotyczących wiary.

Podczas Alphy moją uwagę zwróciła niezwykła otwartość, serdeczność i radość przepełniająca osoby posługujące. Należy tu zaznaczyć, iż byli to w większości bardzo młodzi ludzie pragnący bezinteresownie poświęcić swój czas na rzecz obcych i znacznie starszych od siebie ludzi. Wtedy nie do końca potrafiłam zrozumieć ten fenomen, jednak umysł rozjaśnił mi dopiero fragment z Listu do Rzymian, w którym święty Paweł pisze: „Dlatego przygarniajcie siebie nawzajem, bo i Chrystus przygarnął was - ku chwale Boga” [Rz 15,7]. Teraz, gdy w sposób dosłowny poczułam to „przygarnięcie” do Serca Pana Jezusa, każdego dnia pragnę śpiewać słowa Psalmu 23: „Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego” i każdego dnia PRZYWRACA MI ŻYCIE !

Kurs Alpha stał się początkiem mojego nowego życia... życia, w którym mogę głośno mówić o Bogu, doceniłam też piękno i niezwykłą siłę wspólnej modlitwy i uwielbienia Pana.

Dlatego kimkolwiek jesteś, pamiętaj, że na Alphie: nie musisz się obawiać o to, jak zostaniesz odebrany - wystarczy żebyś był, przecież to nic nie kosztuje, a o resztę zatroszczy się Bóg.”

Chcesz się przekonać, jak Alpha wpłynie na Twoje życie?

To tylko 10 cotygodniowych spotkań. Każde z nich zaczyna się poczęstunkiem, potem jest konferencja, która skłania do dyskusji w grupkach. Ważnym elementem kursu jest weekend, w trakcie którego wykłady i rozmowy koncentrują się na osobie i działaniu Ducha Świętego.

Pierwsze spotkanie VI edycji Alphy dla młodzieży odbędzie się 28 września o godz. 18.30 w Bursie Szkolnej Nr 1 przy ul. Obwodowej 2. Natomiast druga edycja Alphy dla dorosłych rozpocznie się 30 września i 7 października w salce parafialnej przy kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie. Zapisy będą prowadzone na pierwszym spotkaniu.

W galerii poniżej prezentujemy zdjęcia z ostatniej Alphy dla młodzieży oraz pierwszej edycji Alphy dla dorosłych zorganizowanych przez ks. Grzegorza Kierskiego - wikariusza parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie.Świadectwa z kursów Alfa w Polsce:


RN


 
Galeria zdjęć:
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: